Główne menu

Naturalne spalacze tłuszczu świetne dla kobiet. Znasz je wszystkie?

Spalanie tłuszczu to trudne zadanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca, gdzie tkanka tłuszczowa „lubi” być magazynowana. Na szczęście istnieją naturalne produkty spożywcze, które pozwalają skorzystać z wysokiego efektu termogenicznego. Włączenie ich do menu pozwala przyspieszyć metabolizm spoczynkowy, czyli zwiększyć ilość spalanych kalorii bez wprowadzania jakichkolwiek innych zmian. Oto naturalne spalacze tłuszczu, o których po prostu warto wiedzieć.

Naturalne spalacze tłuszczu. Pełne ziarna

Pełne ziarna, pieczywo powstałe z pełnoziarnistych ziaren i grube kaszy są źródłem składników mineralnych, witamin i błonnika. Pozwalają dłużej zachować uczucie sytości, chronią przed podjadaniem i sprzyjają zachowaniu szczupłej sylwetki. Jedzenie pełnoziarnistego pieczywa i kasz w miejscu białego ryżu czy białego makaronu sprawia, że organizm zmuszony jest spalić dwa razy więcej kalorii. Innymi słowy metabolizm przyspiesza.

Naturalne spalacze tłuszczu: ostra papryka

Ostra papryka pomaga w odchudzaniu. Wszystko za sprawą kapsaicyny, związku, który odpowiada za ostry smak i przyspieszenie metabolizmu. By uzyskać taki efekt, powinnaś sięgnąć po surową paprykę lub jej sproszkowaną wersję. Dodawaj ostrą czerwoną przyprawę do zup, sosów, sałatek, jajek, gdzie tylko to możliwe.

Naturalne spalacze tłuszczu: chude mięso

Białko wyróżnia się wysokim indeksem energetycznym. Organizm, któremu dostarczamy przykładowo chude mięso, musi włożyć sporo energii, by je spalić. Obliczono, że potrzeba 30% kalorii, których dostarcza mięso, do jego strawienia. Innymi słowy z 300 kalorii, które dostarczamy wraz z posiłkiem, organizm „zabierze” 90, by strawić otrzymany produkt.

Naturalne spalacze tłuszczu: zielona herbata

Jak spalić tłuszcz w naturalny sposób? Pomocna może być systematycznie pita zielona herbata. Wskazane są 4 filiżanki dziennie, a najlepiej przechowywanie gotowej zimnej zielonej herbaty w lodówce. Wszystko po to, by korzystać z mocy katechin, które, jak wielokrotnie udowodniono, przyspieszają metabolizm. Zielona herbata zawiera również polifenole, które hamują wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Poza tym zielona herbata wykazuje właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, pielęgnuje skórę i zapobiega starzeniu.

Naturalny spalacz tłuszczu: soczewica

Czy wiesz, że gdy zaczyna brakować w Twoim organizmie cennych składników odżywczych, to Twój metabolizm zwalnia? Organizm musi otrzymywać to, co jest mu niezbędne, by mógł funkcjonować w prawidłowy sposób. Dlatego wskazane jest włączenie do diety produktów, które pozwalają uzupełniać niedobory i w ten sposób przyspieszyć metabolizm. Dobrym przykładem jest soczewica, która jest cennym źródłem żelaza. Jeden kubek soczewicy dostarcza aż 35% zapotrzebowania na żelazo.

Inne źródła żelaza? Przeczytaj.

naturalne spalacze tłuszczu

Zaskakujące naturalne spalacze tłuszczu

  • gruszki – badania opublikowane na Uniwersytecie w Rio de Janeiro wykazały, że kobiety, które jadły trzy gruszki dziennie miały wyższy metabolizm niż kobiety, które tego nie robiły. Dodatkowy efekt to mniejszy głód i spożywanie mniejszej liczby kalorii. Najlepszy sposób to zjedzenie gruszki przed posiłkiem, by ograniczyć głód.
  • grejpfrut – wnioski naukowców z Scripps Clinic w Kalifornii są takie: jedzenie pół grejpfruta przed każdym posiłkiem pozwala przyspieszyć metabolizm i zmotywować organizm do spalania tłuszczu, wszystko za sprawą kontrolowania insuliny i poziomu cukru we krwi,
  • migdały – przeprowadzono badania, które udowodniły, że po 6 miesiącach jedzenia garści migdałów dziennie pozwala stracić 18% tłuszczu.

Prawda, że obiecujące dane?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>