Główne menu

Naturalne sposoby na skuteczne odchudzanie po 30-stce. Zioła na odchudzanie

Babka płesznik na odchudzanie

Coraz więcej entuzjazmu przynosi babka płesznik (plantago psyllium), która jako cenne źródło błonnika (w nasionach jest aż 80% błonnika), dającego sytość oraz uspokajającego apetyt ma świetny wpływ na sylwetkę Babka uważana jest za świetne remedium na wiele dolegliwości.

Świetnie reguluje metabolizm, usprawnia pracę jelit, normuje częstotliwość wypróżnień, przeciwdziała zaparciom, które tak często pojawiają się u osób nie tylko odchudzających się.

Kozieradka na odchudzanie

Kozieradka nie tylko pomoże nam w naturalny sposób powiększyć biust. Sprawdzi się również w trakcie odchudzania. Niepozorna roślina ma świetny wpływ na gospodarkę insulinowo-glukozową, kontrolując poziom glukozy we krwi, zmniejsza ryzyko wystąpienia napadów głodu oraz ogranicza ochotę na niezdrowe posiłki.

To nie wszystko – świetnie reguluje trawienie, przyspiesza metabolizm, pozwala uniknąć problemu z zaparciami, pobudza przyrost tkanki mięśniowej oraz ogranicza ilość tłuszczu. Dzięki temu długofalowo wspomaga proces zachowania szczupłej i zdrowej figury.

Mięta na odchudzanie

Mięta ma działanie odświeżające i pobudzające, ułatwia stosowanie diety, bo dodaje energii oraz działa odtruwająco, regulując apetyt oraz usprawniając trawienie. Świetnie sprawdza się po ciężkostrawnym posiłku, stymuluje wydzielanie soku żołądkowego. Poza tym nie bez przyczyny mięta jest stosowana jako dodatek do czekolady – pozwala zapanować nad ochotą na słodkie.

Sarsaparilla na odchudzanie

Sarsaparilla to mało znana roślina, która ma jednak świetne działanie na cały organizm – działa podobnie do testosteronu i DHEA. Jest cennym źródłem fitosteroli i dzięki temu korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu.

Wpływa korzystnie na rozwój tkanki mięśniowej, w wielu wypadkach jest w stanie zastępować sterydy, jednak w przeciwieństwie do nich nie wywołuje skutków ubocznych. Ma dobry wpływ na ukrwienie ciała, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Jej skuteczność potwierdzają też alkaloidy, które mają pozytywny wpływ na siły i witalność, dlatego ułatwiają odchudzanie.

Sarsaparilla uzupełnia również niedobory – żelaza, krzemu, manganu, sodu, miedzi, cynku, jodu, witamin A, C, D i B. Poza tym ma działanie moczopędne, usuwa toksyny z organizmu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>