Główne menu

Naturalne i uniwersalne kosmetyki – znajdziesz je w kuchni. Świat oszalał na ich punkcie!

Poniżej  prezentujemy 5 uniwersalnych składników, które świetnie wpływają na stan włosów, skóry, paznokci. Pielęgnują i radzą sobie z problemami z kategorii cellulit, zmarszczki, AZS, łuszczyca, trądzik, sucha i skłonna do podrażnień skóra.

domowe kosmetyki

Warto je mieć i korzystać z ich atutów każdego dnia! Bez skutków ubocznych typowych dla stosowania chemicznych, drogeryjnych kosmetyków.

Masło Shea na skórę, włosy….na wszystko

Dzisiaj masło shea jest zdecydowanie rzadziej stosowanie w kuchni niż w kosmetyce. Nic dziwnego – olej z nasion afrykańskiego drzewa to produkt bardzo odżywczy i wyjątkowo praktyczny, wygodny w stosowaniu.

Przede wszystkim regeneruje i odżywia skórę, posiada właściwości ochronne, jest cennym źródłem witaminy A i E. Oprócz tego, że nie uczula, może być stosowany w przypadku zmian skórnych powstałych na tle alergicznym. Może być również stosowany na włosy, które wygładza i dodaje im blasku.

Masło shea to produkt niemal do wszystkiego. W kuchni można na nim smażyć. Nada się również do smarowania kanapek.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>