Główne menu

Naucz się śmiać z samej siebie, a zyskasz luz i wolność…

Znacie to? Naucz się śmiać sama z siebie, a będziesz mieć ubaw po pachy. Po prostu nigdy nie będziesz się nudzić. Sama radość, śmiech, choćby przez łzy i znaczące uderzanie ręką o głowę. Bo jak ja mogłam być taka głupia? Ale gdy się temu bliżej przyjrzeć, to nawet i wyszło…zabawnie. I straszno i śmiesznie zarazem. Jedno jest pewne. Kobieta, która znajdzie dystans i nauczy się spoglądać na to, co się dzieje z boku, zyska to, co najcenniejsze – luz i spokój. Śmianie się samej z siebie to…jak śmianie się w ogóle. Samo zdrowie!

Każdy z nas popełnia błędy

Mało kto lubi zadufanych d… Ludzi, którzy są  wpatrzeni w siebie, nie widzą nikogo naokoło. Żyją w przekonaniu, że są doskonali, nieomylni, nigdy nie popełniają błędów. To ich życiowa iluzja, mechanizm wypierania, który pozwala im przetrwać.

Niestety nie ma tak łatwo. Każdy z nas popełnia błędy. I albo możemy życiowe potknięcia mocno przeżywać, rozpaczać po nich, katować się myślą, że jak mogłam, albo…wyciągnąć wnioski z tego, co się stało i żyć dalej, z uśmiechem na twarzy. Druga opcja jest na pewno przyjemniejsza, prawda? Dodaje otuchy i pomaga przetrwać najgorsze.

Umieć się śmiać z siebie

Jest takie śmiałe stwierdzenie – nikt nie zrani Cię, jeśli nie dasz mu do tego przyzwolenia. I jeszcze jedno – najbardziej skuteczne są ataki w miejsca, których sami nie lubimy. Im mamy większy luz i dystans do własnych wad, tym trudniej nas zranić. Ktoś może próbować, ale gdy zobaczy nasz szczery brak zainteresowania, to nawet największy uparciuch skapituluje.

Dlatego dystans do siebie to wielka siła. Czyni nas opornymi na złośliwe ataki, pozwala przetrwać w obliczu każdej presji. Sprawia, że stajemy się bardziej przygotowane na trudne wyzwania dnia codziennego.

Umniejszać stres

Łatwo się śmiać z kogoś, ale dużo trudniej z samego siebie…

To już nie takie proste. Ale…warto poczynić starania, żeby się tego nauczyć, bo jest bardzo skuteczne w poprawie nastroju.

Jeśli liczymy na lepsze samopoczucie i minimalizowanie stresu, a także szybkie dochodzenie do siebie, śmiejmy się….z siebie. To naprawdę działa!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>