Główne menu

Inf. prasowa
Nie ma lepszego podręcznika do języka polskiego! Sprawdź to

Lekcje języka polskiego to znacznie więcej niż poznawanie formułek oraz reguł gramatycznych i ortograficznych. Na tym przedmiocie uczeń spotyka się z kulturą. Dobry podręcznik pokazuje, jak powstawały dzieła literackie, wskazuje na zależności, kontekst epoki, a jednocześnie pomaga w usystematyzowaniu informacji. Poza tym pomaga w przygotowywaniu się do sprawdzianów i kartkówek oraz do egzaminu maturalnego. Taką nieocenioną pomocą w nauce jest seria podręczników „Ponad słowami”. Dzięki niej uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę z wielu dziedzin.

Dlaczego warto uczyć się języka polskiego z podręcznika „Ponad słowami”?

Osoby, które mają styczność z podręcznikami z serii „Ponad słowami”, są zgodne – to najlepsze materiały edukacyjne z języka polskiego. Widać, że zostały stworzone przez profesjonalistów. Dzięki temu są wręcz naładowane wartościową wiedzą i przydatnymi informacjami. Jednocześnie nie sposób odmówić im przystępności. Zostały napisane prostym i przejrzystym językiem bez skomplikowanych zwrotów, co dodatkowo pomaga w nauce.

Podręczniki „Ponad słowami” dostępne są dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Korzystają z nich uczniowie szkół ponadpodstawowych. Maturzyści przygotowujący się do rozszerzonego egzaminu z języka polskiego powinny sięgnąć po rozbudowany wariant.

Poszczególne podręczniki odnoszą się do danych epok. W pierwszej klasie omawia się starożytność i średniowiecze, z kolei w kolejnych: renesans, barok i oświecenie oraz romantyzm i pozytywizm, a na koniec Młodą Polskę, dwudziestolecie międzywojenne i czasy współczesne. Każda książka to podróż przez kulturę i sztukę, w tym literaturę, oraz sytuację polityczną i społeczną danych czasów. W „Ponad słowami” uczeń poznaje dokładny kontekst powstawania dzieł literackich, dzięki czemu lepiej je rozumie. Każdy utwór jest przeanalizowany z różnych punktów widzenia: historycznego, kulturowego, językowego, społecznego. Jednocześnie można tu znaleźć liczne odniesienia do czasów współczesnych – do literatury, filmu czy ogólnie rozumianej popkultury.

„Ponad słowami” idealne przed maturą

Wszystkie zagadnienia posegregowano w bloki tematyczne, dzięki czemu są omówione wyjątkowo kompleksowo. Czytelny podział rozdziałów i ich podsumowania ułatwiają przyswajanie wiedzy i powtarzanie informacji przed kartkówką.

Podręczniki „Ponad słowami” uzupełniono o karty pracy, które pomagają uczniom w przygotowaniach do matury. Zadania i testy oswajają maturzystów z formułą egzaminu maturalnego, a do tego uczą czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia. Książki z tej serii wspierają ucznia w procesie kształcenia – wyposażają go w zasób wiedzy niezbędny nie tylko na maturze, ale także podczas kontynuowania nauki podczas studiów. Jednocześnie pozwalają na rozwijanie kompetencji bardzo istotnych w dorosłym życiu –  dzięki nim młody człowiek staje się elokwentny i oczytany, ma szerokie horyzonty, potrafi dyskutować o literaturze, kulturze i sztuce.

Dlaczego warto uczyć się języka polskiego?

Warto to podkreślić: tylko osoba, która rozumie swoją kulturę, może z niej czerpać i stać się jej świadomym uczestnikiem. W związku z tym po podręczniki do języka polskiego mogą sięgać nie tylko uczniowie, ale także osoby dorosłe. Dzięki temu poszerzą swoje horyzonty. Poza tym wiedza o kulturze i literaturze sprawia, że rozumiemy i umiemy analizować oraz interpretować dany tekst, np. artykuł w gazecie czy też powieść sensacyjną.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>