Główne menu

Inf. prasowa
Nie musisz kupować pełnego AC – kup tylko od kradzieży

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Mniejsze zainteresowanie dotyczy AC z uwagi na dość spore koszty. Wydatek można jednak ograniczyć, decydując się na tzw. mini casco. Sprawdź, co uwzględnia takie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie OC zapewnia tylko podstawową ochronę – pozwala uniknąć finansowych skutków spowodowanego zdarzenia drogowego. To ubezpieczyciel przejmuje na siebie odpowiedzialność, wypłacając odszkodowanie osobie pokrzywdzonej. Chcąc uzyskać lepsze zabezpieczenie, warto wykupić chociażby mini AC.

Jak działa AC od kradzieży?

Przed kradzieżą auta nie można się ustrzec, ale można zminimalizować finansowe skutki tego zdarzenia. Pomaga w tym AC od kradzieży, znane również jako mini casco. Jest to okrojona wersja polisy autocasco, w ramach której kierowca może otrzymać odszkodowanie w razie gdyby doszło do utraty pojazdu.

Warto mieć świadomość, że tego rodzaju polisa pozwala na wypłatę świadczenia także wtedy, gdy dojdzie do szkody całkowitej na skutek zderzenia pojazdu z innym samochodem, zwierzęciem, obiektem itp.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kradzieży?

Jeśli chcesz poznać koszty, ubezpieczenie AC w kalkulatorze Rankomat możesz obliczyć. Wystarczy wypełnić krótki formularz, na podstawie którego zostanie oszacowana składka. Cena polisy od kradzieży będzie z pewnością sporo niższa w porównaniu z pełnym AC.

Jak wybrać dobre AC od kradzieży?

Wybór polisy AC w razie kradzieży jest nieco łatwiejszy niż w przypadku standardowego ubezpieczenia. Co prawda i tym razem nie możesz kierować się wyłącznie ceną, ponieważ często tańsza polisa oznacza więcej wyłączeń itp.

Chcąc wybrać korzystne ubezpieczenie AC od kradzieży, zwróć uwagę m.in. na:

 • sposób wyliczania wartości auta,
 • obszar obowiązywania
 • wyłączenia odpowiedzialności,
 • dodatkowe warunki.

Szczególną uwagę warto zwrócić na obszar obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej. Trzeba sprawdzić, czy i na jakich zasadach towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia ochronę poza granicami Polski. Być może są kraje, w których odpowiedzialność ubezpieczyciela zostaje wyłączona. Tak może być na terenie m.in. Rosji, Białorusi, Ukrainy czy Mołdawii.

  2 komentarze

 • NiebieskaAmpularia

  Bardzo przydatny post. Niedawno kupiliśmy samochód i chcielibyśmy ubezpieczyć go na wypadek kradzieży. Dobrze wiedzieć, że nie trzeba wykupywać całego AC, żeby to osiągnąć 😉

 • jotka

  Tym zajmuje się mąż, zresztą ubezpieczenia to śliska działka, ubezpieczyciel zrobi wszystko, by nie wypłacić…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>