Główne menu

Nie musisz mieć 2 dni po porodzie płaskiego brzucha

Poród jest jak wejście na Mont Everest. Inni wysiłek i ból porównują do łamania kilku kości naraz. Nie będę wchodzić o szczegóły. Faktem jest, że ciąża jak i urodzenie dziecka to dla kobiety wielki wysiłek i ogromna rewolucja. Zarówno w wymiarze fizycznym, jak i emocjonalnym.

Przez 9 miesięcy kobiece ciało się zmienia. Potem przez kilka, kilkanaście godzin (!) rodzi się dziecko. A powrót do stanu „sprzed” wymaga czasu, tak jak czasu wymagała sama ciąża.

nie musisz mieć płaskiego brzucha

Bywa też tak, że czasami trzeba zaakceptować nową sylwetkę, bo powrotu do stanu sprzed ciąży nie ma. Być może byłoby to możliwe, ale z różnych powodów jest bardzo trudne.  W kontrze w mediach pojawiają się zapewnienia, że da się wszystko, że można, a nawet trzeba mieć płaski brzuch nawet 2 dni po porodzie. I koniecznie ten fakt  należy udokumentować, wrzucając zdjęcie na insta! Przecież się da. „Ja dałam radę, to Ty nie dasz? No weź się za siebie. No weź!”

Nie musisz mieć płaskiego brzucha tuż po porodzie. Prawdę mówiąc, w ogóle nie musisz go mieć w tym „idealnym” wydaniu.

Połóg

Po porodzie występuje połóg, szczególny czas w życiu kobiety, kiedy dochodzi do regeneracji poporodowej. Macica obkurcza się, oczyszcza. Ciało pomału wraca do kondycji.

Następują zmiany hormonalne, rewolucje występują w pracy układu krążenia. Kobieta w tym czasie ma prawo czuć się zmęczona, obolała. Powinna być gotowa na wiele dolegliwości charakterystycznych dla tego okresu. Połóg to nie najlepszy czas na intensywne treningi. Tym bardziej, że młoda mama ma mnóstwo nowych obowiązków z opieką nad niemowlęciem.

Amerykańskie Stowarzyszenie Położników i Ginekologów zaleca, by 6 tygodni po porodzie oszczędzać się. Jeśli chcesz w tym czasie wrócić do treningów, skonsultuj ten fakt z położną lub ginekologiem. Dowiedz się, czy będzie to bezpieczne.

Czas dla Ciebie

Ciało w ciąży zmieniało się przez 9 miesięcy. Dlatego eksperci zalecają, by podejść do tematu zrzucania wagi po ciąży z rozsądkiem i dać sobie przynajmniej kolejne 9 miesięcy, by zrzucić nadmierne kilogramy. To dużo lepsza opcja niż narzucenie sobie nierealnych wymagań.

Jeśli przed ciążą nie trenowałaś intensywnie, Twoje ciało nie było idealnie wyrzeźbione, istnieje nikła szansa, że w jakiś magiczny sposób „naprawi” się szybko po ciąży. Wyszczuplanie talii, jeśli na tym Ci zależy, wymaga czasu. Pomoże w tym na pewno czas, dobrze zbilansowana dieta, spacery, karmienie piersią, i powolny, systematyczny powrót do aktywności fizycznej.

Płaski brzuch 2 dni po porodzie to piękna wizja, ale…prawie niemożliwa dla zwykłych śmiertelniczek. Włóż ją między bajki. Nie musisz mieć płaskiego brzucha tuż po porodzie, ani 10-20 lat po nim…

    Komentarz ( 1 )

  • jotka

    Dwa dni po porodzie nie, ale warto zadbać o kondycje i ćwiczenia jak najszybciej, bo później jest coraz trudniej. Nie musimy się katować, mi zajęło rok, by wrócić do dawnego wyglądu, a warto było…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>