Główne menu

Nieśmiały mężczyzna nie istnieje?

Ostatnia rozmowa ze znajomą była dla Kasi bardzo inspirująca. Tak bardzo, że postanowiła do mnie napisać. „Słuchaj, jak to jest z tymi nieśmiałymi facetami. Bo coś mi nie gra. Moja bliska znajoma nieśmiałością tłumaczy każdą bierność ze strony faceta. Nie zadzwonił, bo nieśmiały. Nie przytula, bo pewnie się wstydzi. Nie dał porządnego buziaka na dobranoc po randce, bo pewnie taki delikatny. Jak jej powiedzieć, że nieśmiałość męska jest przeceniana i delikatnie to ujmując – wyolbrzymiana? Przecież nawet najbardziej wycofany facet zrobi wszystko, kiedy zaiskrzy. Nie odpuści tak łatwo. Będzie podbijał w nieśmiały sposób, ale jednak wyśle jednoznaczne sygnały, że mu zależy. Tymczasem wiele kobiet opacznie to rozumie. I gdy facet nic nie robi, one się narzucają, myśląc, że muszą mężczyzn ośmielić. A jeden i drugi wcale nie jest nieśmiały, tylko ….niezainteresowany.”

Czy aby on na pewno nieśmiały był?

Znacie ten kawał?

„Młody, nieśmiały mężczyzna pracujący od kilku lat w jednej firmie , w końcu zebrał się w sobie i postanowił odważyć się poprosić o podwyżkę. Koledzy poparli go i doradzili, żeby dobrze zagadał – „Szefie,  lata mi mijają, a ja wciąż zarabiam tyle samo. Proszę o podwyżkę”. Mężczyzna bardzo stremowany poszedł do szefa i powiedział: ” Szefie .., ja…ja mi latają.”

Nieśmiałe osoby istnieją. To fakt. I nikt o zdrowych zmysłach nie będzie sugerował inaczej. Nieśmiałość może mieć postać chorobliwej nieśmiałości, czyli przybierać aż taką formę, że naprawdę trudno kogokolwiek nowego poznać, a tym bardziej zaprosić na kawę.

Jednak nieśmiałość jest cechą, nad którą można, a nawet trzeba pracować. Dla chcącego nic trudnego. Zwłaszcza dla tego, który jest zmotywowany obecnością świetnej kobiety. Więc może lepiej pozwolić się mu wykazać?

nieśmiały mężczyzna

 

Nieśmiały mężczyzna, czyli kto?

Nieśmiały mężczyzna to ten, który jest:

  • niepewny siebie
  • wycofany
  • bez inicjatywy
  • uległy

Dla kobiet jednak często nieśmiały mężczyzna prezentuje się inaczej niż poprzez powyższe przymiotniki. Jest  po prostu tajemniczy, intrygujący i dlatego taki interesujący. Wyzwala on w ten sposób w kobiecie instynkt lwicy. Dzięki temu ona zrobi wiele, by go zdobyć. I nic w tym złego, jeśli dwie osoby są na to gotowe i im to odpowiada. Gorzej, gdy ona opacznie rozumie jego zachowanie…

Nieśmiały mężczyzna to taki typ, któremu wyraźnie się podobasz, ale nie wykazuje on żadnej inicjatywy z obawy przed porażką. Boi się zagadać, bo dramatycznie obawia się odrzucenia. Jednak ośmielony spojrzeniem, uśmiechem, znalezieniem się obok siebie, zazwyczaj przełamuje lody. Nieśmiało, bo nieśmiało, ale jest w stanie zagadać. Czasami mu to nie wyjdzie najlepiej, ale inicjatywa będzie, choćby mizerna.

Niestety często nieśmiałość mylona jest z brakiem zainteresowania. I mężczyznom, którzy zwyczajnie nie chcą związku, przypisuje się cechy osoby nieśmiałej. Kobietom wydaje się, że mężczyźni się wahają, sami nie wiedzą, czego chcą. Tymczasem ich bierność to wynik konwencji. Mężczyzna próbuje być miły, jakoś dać do zrozumienia, że jednak nie bardzo widzi się w tej relacji, nie chce drugiej osoby zranić. Kobieta jednak odbiera całkiem inaczej jego sygnały i zachęca go coraz bardziej. A on coraz bardziej jest tą sytuacją onieśmielony. I nie wie, jak wybrnąć z patowej sytuacji.

Jak sprawdzić, czy on rzeczywiście jest nieśmiały?

Kobieta może nieśmiałego mężczyznę subtelnie zachęcić, oto sposoby:

  • zagadaj go na neutralnym gruncie, podejmując luźny, niezobowiązujący temat. Jeśli jest zainteresowany, następna pogawędka najpewniej odbędzie się z jego inicjatywy,
  • jeśli już się dobrze znacie, znajdź zainteresowania, które są Wam wspólne i postaraj się na nie nakierować rozmowę w taki sposób, byście razem pooglądali zdjęcia, wybrali się do kina na film ulubionego reżysera, czy też pojeździli rowerami,
  • poproś go o pomoc, w wyborze czegoś, zadaj mu pytanie, zwróć się do niego jako do eksperta. Pozwól się wykazać.

Jeśli mimo to mężczyzna nie wykazuje zainteresowania lub czujesz, że coś nie gra, odpuść sobie. Nie narzucaj się. Nikt nie lubi nachalnych i zdesperowanych osób. Nie myl nieśmiałości z brakiem zainteresowania.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>