Główne menu

Art. sponsorowany
Obuwie na zimę Kulig

Trzewiki damskie to bardzo urokliwe buty, które sprawdzą się nie tylko jako obuwie zimowe. Do wyboru mamy całe mnóstwo wzornictwa, faktury materiału lub skóry, a także różne rodzaje podeszwy, z których zrobione są trzewiki. W jakich jeszcze sezonach możemy je nosić? Jak kupić trzewiki, żeby nie żałować? I jak o nie dbać?

Czym się kierować kupując trzewiki  na zimę?

Trzewiki damskie Kulig to bogata oferta butów zimowych i nie tylko. W ofercie trzewików znajdziemy obecnie mnóstwo trendów, które w dzisiejszych czasach zdają się nie mieć końca. Od wzorzystych, materiałowych butów, po stylowe, czarne, trzewiki skórzane do złudzenia przypominające znane z przeszłości „glany”.

Trzewiki damskie można nosić przez ponad połowę roku, czyli od początku jesieni, aż do końca wiosny. Dlaczego tak się dzieje? Bo to dość uniwersalne buty, które w różnych wariantach albo pozostawiają odkrytą kostkę albo są nieco dłuższe, jednak są na tyle efektowne, że pasują (prawie) przez cały rok! Trzewiki damskie to także buty, które nie sprawiają wrażenia „ciężkości”, pomimo tego, iż są przystosowane do noszenia ich podczas zimy, to w cieplejsze dni także zdadzą egzamin.

Przy wyborze tego typu butów zwróćmy uwagę na materiał, z którego buty są zrobione, ich długość oraz jakość wykonania podeszwy. Chciałybyśmy, żeby buty nie przemakały, prawda? Może zatem wybierzmy trzewiki na wysokiej platformie? Te są wypełnione „rowkami”, które ułatwiają chodzenie po śniegu bez wywrotki i nie zaszkodzi im nawet głęboka kałuża. Jeżeli preferujemy obcasy, to też nie ma sprawy! Trzewiki damskie są na tyle uniwersalne, że dobrze wyprofilowany obcas może być bardzo stabilny.

Jakie są najpopularniejsze trzewiki zimowe?

Podczas zimy mamy do czynienia z humorami pogody, a co jest z tym związane – zarówno ze słońcem, jak i z deszczem czy śniegiem. Zapewniając sobie nie tylko wygodę, ale też dobrą kondycję stóp i całego organizmu, powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na buty zimowe. Zimowe trzewiki najczęściej zakrywają kostkę, aby zapewnić im ciepło i ustabilizować nogę na śliskich powierzchniach. Kostki to bardzo wrażliwe miejsca na potencjalne zimno.

Kolejnym elementem popularnych w zimie trzewików są wyższe podeszwy. Może to być wspomniana już platforma, ale nie musi. Wystarczy, że producent nieco podwyższy podeszwę i w ten sposób doda jeszcze obcas, dzięki czemu otrzymamy nie tylko eleganckie buty, ale praktyczne i stabilne trzewiki. Mogą być one zupełnie płaskie – wtedy pamiętajmy o dobrej pielęgnacji, żeby nie przedostawała się wilgoć.

Bardzo popularnym trendem dotyczącym trzewików damskich na zimę jest ich wykończenie od wewnątrz miękkim materiałem, typu: welur lub sztuczne futerko. To dobre rozwiązanie nie tylko pod względem estetycznym, ale i zapewniające dodatkowe ciepło, a także miły dotyk dla skóry. Co do materiału wierzchniego trzewików, jest ich całe mnóstwo: od skóry do różnego rodzaju materiałów. Wybór i fantazja należą nie tylko od producenta, ale i od klientek wybierających konkretny, spośród tysięcy, model trzewików damskich.

Jak zachować trzewiki zimowe w dobrej kondycji przez kilka sezonów?

O trzewiki damskie trzeba dbać! To nie ulega żadnej wątpliwości, ale jak? Ponieważ na rynku obuwniczym trzewików damskich wybór jest naprawdę olbrzymi, powinnyśmy więc pomyśleć o ich pielęgnacji już podczas zakupu butów. Warto zapytać sprzedawcę lub (gdy kupujemy przez Internet) konsultanta, w jaki sposób dbać o konkretny model butów i od razu kupić wymagane akcesoria. Pamiętajmy o impregnacie do butów, bo w zimę bez niego ani rusz!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>