Główne menu

Odkrycie ostatnich tygodni – młody jęczmień na odchudzanie i dla zdrowia

Zielony jęczmień tylko dla systematycznych?

Dobroczynne właściwości młodego jęczmienia można odczuć, jeśli jest stosowany codziennie, każdego dnia tuż po przebudzeniu. Niektórzy zalecają picie napoju z młodego jęczmienia dwa razy dziennie.

To sposób na zdrowie dla wytrwałych i konsekwentnych.

Efekt oczyszczenia młodego jęczmienia

W pierwszych tygodniach może spowodować prawdziwy „wysyp” na twarzy, co ma być dowodem wewnętrznego oczyszczenia i odkwaszania organizmu.

Młody jęczmień, według licznych źródeł, ma również chronić układ pokarmowy przed niekorzystnymi zmianami – stanami zapalnymi i wrzodami. Przypisuje mu się zdolności do regeneracji uszkodzonych komórek.

Młody jęczmień jest skuteczny w usuwaniu nagromadzonych metali ciężkich w organizmie, które odpowiadają za zaburzenia zachowania się i uczenia szczególnie u dzieci. Poza tym pomaga w usunięciu nadmiaru śluzu, wspomaga działanie metaboliczne i detoksykację wątroby.

Młody jęczmień na odchudzanie

Dzięki zawartości kwasu glutaminowego młody jęczmień pomaga walczyć z objawami uzależnienia, na przykład od cukru (przeczytaj więcej). Poza tym bogactwo błonnika zmniejsza głód i zapewnia sytość na długość, a inne składniki wspomagają pracę układu pokarmowego i regulują trawienie, przyspieszając metabolizm.

Młody jęczmień wzmacnia odporność

Zielony jęczmień wspomaga pracę układu immunologicznego. Regularnie spożywany zapewnia wewnętrzną równowagę, która jest niezbędna do prawidłowej pracy organizmu.

Dzięki składnikowi o nazwie superoxide dismustase jest dobrym źródłem profilaktycznym w zapobieganiu nowotworom. Poza tym zawiera peridoxase, substancje odpowiedzialne za reakcje naprawcze w obrębie białek. Enzymy katalazy obecne w jęczmień mają zdolność do neutralizacji toksycznego działania nadtlenku wodoru, który jest wytwarzany podczas oddychania. Pomagają również hamować proliferację komórek nowotworowych.

Zielony jęczmień chroni przed promieniowaniem UV

Niewiele osób wie, że młody jęczmień wzmacnia naturalne bariery skóry, które stanowią ochronę przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Jest to możliwe, dzięki obecności tak zwanych  enzymów dismustase nadtlenkowych. Proces ten wspomaga również chlorofil, który wzmacnia skórę i chroni ją przed promieniowaniem.

Młody jęczmień jest bez glutenu

W związku z tym, że ścinany jest w ciągu 14 dni od wysiewu, najczęściej w przeciągu tygodnia (same łodygi), nie zdąży zawiązać się w nim gluten, dlatego młody jęczmień może być spożywany przez osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej.

Włączając młody jęczmień do diety, możesz doświadczyć ogólnego wzmocnienia organizmu, oczyszczenia oraz stymulacji skóry do odnowy. Efekt odchudzający może nie być duży, ale zauważalny, wzmacniamy przez lepsze samopoczucie oraz większą energię do pracy nad wyglądem.

    3 komentarze

  • Kinia

    to naprawdę działa, czy kolejny sposób na biznes, sztucznie napędzany popyt?

  • Anna

    Młody jęczmień ostatnio podbija salony. i dobrze niech ludzi korzystają z jego cudownych właściwości 🙂 Jest to świetny dodatek do wszelkiego rodzaju koktajli i dań 🙂 jelsi ktoś nie lubi jego smaku podsyłam parę fajnych przepisów. Szkoda rezygnować z jego działania 🙂 Dzieki temu smak się neutralizuje a wszystkie składniki zostają zachowane 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>