Główne menu

Odmładzająca fryzura na wiosnę. Zobacz, jak to zrobić!

Eksperci nie kryją tego, co wiele z nas wie intuicyjnie: na nasz wygląd i subiektywną ocenę tego, co widzimy w lustrze, składa się kilka czynników. Jednym z nich jest wygląd naszych włosów – który może dodawać lub odejmować nam lat. Jest on równie ważny (jeśli nie ważniejszy) od stanu skóry, a tymczasem właśnie w tym obszarze często wpadamy w pułapki. Całkiem nieświadomie możemy popełniać błędy, które sprawiają, że wyglądamy starzej.

Tymczasem wystarczy trochę zmienić wygląd włosów, by odjąć sobie kilka lat. Jak to zrobić? Przeczytajcie!

Dlaczego włosy się starzeją?

włosy

Wraz z wiekiem włosy stają się coraz cieńsze, delikatniejsze, skłonne do uszkodzeń, szybciej wypadają. Przyczyn może być wiele:

  • brak równowagi hormonalnej (z wiekiem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet wzrasta produkcja androgenów, które zmieniają wygląd mieszków włosów. To dlatego tak wiele osób zauważa osłabienie kosmyków i przerzedzanie włosów).
  • stres,
  • nadmierna ekspozycja na wpływ promieni UV,
  • nieodpowiednia dieta.

Jakie błędy najczęściej popełniamy i tym samym dodajemy sobie lat?Niestety jest tego wiele…

Przeczytaj i dowiedz się, jak to zmienić.

Stosujesz nieodpowiednią dietę

Włosy wyrastają z mieszków włosowych, które znajdują się głęboko w skórze. Dlatego ich stan jest ściśle związany z ilością substancji odżywczych oraz wody, które do nich docierają.

Dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiednie menu na co dzień, nie powinno zabraknąć w nich takich substancji, jak:

  • kwasy omega 3 obecne w takich produktach jak: łosoś, dorsz, makrela,
  • przeciwutleniacze, które wspomagają zachowanie młodości i usuwają szkodliwe wolne rodniki- znajdziemy je w malinach, jagodach, truskawkach,
  • biotyna i witamina H, która przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu, poza tym zwiększa metabolizm, pomaga dotrzeć substancjom odżywczym tam, gdzie są najbardziej potrzebne,
  • siarka – wzmacniająca włosy, dodająca im gęstości.
  • woda, która dba o nawilżenie, elastyczność i buduje strukturę włosów.

Farbujesz włosy na zbyt jasno lub zbyt ciemno

Oczywiście siwe włosy nie odejmują lat, jednak przyczyną koloryzacji włosów nie zawsze jest zmiana naturalnej barwy. Często chcemy w ten sposób poprawić swój wygląd, mamy piękne plany, które niestety zaprowadzają nas w kozi róg i sprawiają, że nierzadko pogarszamy stan włosów i ich wygląd.

Najmłodziej wygląda się w naturalnym kolorze, a zbyt ciemne lub zbyt jasne rewolucje na głowie niestety dodają lat. Taki panuje pogląd wśród ekspertów od stylizacji. Zgadzacie się z nim?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>