Główne menu

Odmładzająca fryzura na wiosnę. Zobacz, jak to zrobić!

Eksperci nie kryją tego, co wiele z nas wie intuicyjnie: na nasz wygląd i subiektywną ocenę tego, co widzimy w lustrze, składa się kilka czynników. Jednym z nich jest wygląd naszych włosów – który może dodawać lub odejmować nam lat. Jest on równie ważny (jeśli nie ważniejszy) od stanu skóry, a tymczasem właśnie w tym obszarze często wpadamy w pułapki. Całkiem nieświadomie możemy popełniać błędy, które sprawiają, że wyglądamy starzej.

Tymczasem wystarczy trochę zmienić wygląd włosów, by odjąć sobie kilka lat. Jak to zrobić? Przeczytajcie!

Dlaczego włosy się starzeją?

 

Wraz z wiekiem włosy stają się coraz cieńsze, delikatniejsze, skłonne do uszkodzeń, szybciej wypadają. Przyczyn może być wiele:

  • brak równowagi hormonalnej (z wiekiem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet wzrasta produkcja androgenów, które zmieniają wygląd mieszków włosów. To dlatego tak wiele osób zauważa osłabienie kosmyków i przerzedzanie włosów).
  • stres,
  • nadmierna ekspozycja na wpływ promieni UV,
  • nieodpowiednia dieta.

Jakie błędy najczęściej popełniamy i tym samym dodajemy sobie lat?Niestety jest tego wiele…

Przeczytaj i dowiedz się, jak to zmienić.

Stosujesz nieodpowiednią dietę

Włosy wyrastają z mieszków włosowych, które znajdują się głęboko w skórze. Dlatego ich stan jest ściśle związany z ilością substancji odżywczych oraz wody, które do nich docierają.

Dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiednie menu na co dzień, nie powinno zabraknąć w nich takich substancji, jak:

  • kwasy omega 3 obecne w takich produktach jak: łosoś, dorsz, makrela,
  • przeciwutleniacze, które wspomagają zachowanie młodości i usuwają szkodliwe wolne rodniki- znajdziemy je w malinach, jagodach, truskawkach,
  • biotyna i witamina H, która przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu, poza tym zwiększa metabolizm, pomaga dotrzeć substancjom odżywczym tam, gdzie są najbardziej potrzebne,
  • siarka – wzmacniająca włosy, dodająca im gęstości.
  • woda, która dba o nawilżenie, elastyczność i buduje strukturę włosów.

Farbujesz włosy na zbyt jasno lub zbyt ciemno

Oczywiście siwe włosy nie odejmują lat, jednak przyczyną koloryzacji włosów nie zawsze jest zmiana naturalnej barwy. Często chcemy w ten sposób poprawić swój wygląd, mamy piękne plany, które niestety zaprowadzają nas w kozi róg i sprawiają, że nierzadko pogarszamy stan włosów i ich wygląd.

Najmłodziej wygląda się w naturalnym kolorze, a zbyt ciemne lub zbyt jasne rewolucje na głowie niestety dodają lat. Taki panuje pogląd wśród ekspertów od stylizacji. Zgadzacie się z nim?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>