Główne menu

Inf. prasowa
Odzież ciążowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Niezwykły z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest fakt, że w brzuchu przyszłej mamy rozwija się oczekiwane dziecko. Wiąże się to bezpośrednio z wieloma zmianami w funkcjonowaniu organizmu kobiety oraz w jej wyglądzie. Zaokrąglony brzuszek sprawia, że większość odzieży używanej na co dzień przestaje pasować i konieczne jest uzupełnienie garderoby o kilka nowych ubrań. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając się do sklepu.

Kiedy szukać nowej odzieży ciążowej?

Wszystko zależy od aktualnych potrzeb. Bywają kobiety, które przez cały okres oczekiwania na dziecko mogą nosić swoje zwykłe ubrania, są też takie, które już w pierwszych tygodniach nie mogą dopiąć spódnicy czy bluzki. Najczęściej jednak po pierwsze ubrania ciążowe trzeba wybrać się do sklepu na początku II trymestru. Wtedy sylwetka przyszłej mamy zaczyna wyraźnie zmieniać się i odzież używana przed ciążą przestaje pasować.

Jakie ubrania wybierać?

Wszystko zależy od potrzeb związanych z codziennym funkcjonowaniem. Przyszłe mamy, które pracują w biurach, gdzie wymagany jest elegancki strój muszą poszukać specjalnych bluzek i garsonek, które będą na nie pasowały. Mamy zajmujące się głównie domem mogą wybrać bardziej luźne ubrania. Niezależnie jednak od tego jak wygląda kobieca codzienność należy pamiętać, aby wybrane stroje były przede wszystkim wygodne i dobrze wyglądały. Każda przyszła mama powinna mieć w szafie luźne dresy, koszulki, leginsy czy sukienki, które doskonale sprawdzą się podczas prac w domu czy zakupów. Nie może jednak zabraknąć także bardziej eleganckiej odzieży, która sprawdzi się podczas romantycznego wyjścia we dwoje, odwiedzin u rodziny czy spotkania z przyjaciółmi.

Bielizna na dzień i na noc

Bardzo ważnym elementem odzieży dla przyszłej mamy jest bielizna. Idąc do sklepu warto dobrze zastanowić się, co będzie potrzebne w najbliższych miesiącach. Wśród modeli dla przyszłych mam można znaleźć między innymi wysokie majtki, których zadaniem jest podtrzymywanie brzucha. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale nie wszystkim kobietom pasuje, dlatego warto kupić jedną parę na próbą, a później dokupić tyle ile będzie potrzebnych. Podczas ciąży znacznie zwiększa się także biust kobiety. Konieczne jest dokupienie nowych staników. Wybierając modele na ostatnie tygodnie ciąży należy zastanowić się nad zakupem biustonoszy dla mam karmiących. Będą nie tylko wygodne dla kobiety w ciąży ale także przydatne po rozwiązaniu.

Kolejnym ważnym elementem odzieży ciążowej jest bielizna nocna. O tym czy przyszła mama będzie spała w piżamie czy w koszuli nocnej musi zadecydować sama. W sprzedaży dostępne są obie opcje. Warto pamiętać, aby zarówno piżama ciążowa jak i koszulka nocna były luźne i wygodne. Warto też pomyśleć o większych lub rozpinanych dekoltach – sprawdzą się tuż po porodzie podczas karmienia dziecka. Wiele ładnych i wygodnych piżam i koszulek nocnych można nabyć w sklepach internetowych.

Okres ciąży to wspaniały czas dla przyszłej mamy. Niemal z dnia na dzień można zauważyć zmiany jakie zachodzą w jej organizmie. Maluszek rośnie a mama wraz z nim. Ubrania sprzed ciąży w większości nie pasują, więc trzeba powiększyć garderobę o kilka nowych. Warto pamiętać, że ciąża to nie choroba i w czasie oczekiwania na dziecko nie można siedzieć tylko w domu w starym rozciągniętym dresie. Przyszła mama to też kobieta, która powinna wyglądać pięknie, nawet podczas wykonywania prac domowych czy podczas snu. Dlatego należy zadbać o siebie i dobrać odzież idealnie pasującą na ten czas począwszy od bielizny a na sukni wieczorowej skończywszy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>