Główne menu

Inf. prasowa
Office look, czyli eleganckie półbuty do pracy w biurze

Dress code to fraza, która pojawiła się jakiś czas temu, ale na stałe weszła do słownika, i jest używana zwykle w kontekście zawodowym. W większości firm i korporacji jesteśmy zobligowani do ubierania się w bardzo określony sposób. Najczęściej chodzi o elegancki i minimalistyczny styl, który będzie podkreślał przede wszystkim nasze kompetencje zawodowe. Jednym z najistotniejszych elementów stroju są buty, dlatego podpowiadamy, które nadadzą się najlepiej do pracy w biurze. 

Jednym z najlepszych i najbardziej klasycznych rozwiązań w kwestii idealnego obuwia do biura są eleganckie półbuty damskie. Stanowią to doskonały kompromis pomiędzy seksownymi szpilkami a codziennym obuwiem na płaskiej podeszwie.

Uniwersalna elegancja, czyli oksfordy

Nie ma chyba bardziej klasycznego i uniwersalnego obuwia niż oksfordy. Są to buty, które na stałe zagościły zarówno w męskiej, jak i w damskiej modzie. Ich zakup bez wątpienia jest doskonałą inwestycją, ponieważ mogą służyć zarówno jako obuwie idealne do pracy w biurze, jak i buty wizytowe damskie.

Oksfordki mają wyjątkowo długą historię. Narodziły się kilkaset lat temu jako część stroju profesorów uniwersytetu oksfordzkiego. Od tamtej pory nie uległy szczególnym przeobrażeniom, co jedynie świadczy o ponadczasowości tego modelu. Obecnie dostępne są w bardzo wielu fasonach i kształtach, dlatego bardzo łatwo będzie dobrać taki, który idealnie wpisze się w nasze indywidualne gusta. Niewątpliwą zaletą oksfordów jest fakt, że doskonale wpisują się w niemal każdą stylizację, dlatego sprawdzą się zarówno w biurze, jak i poza nim. W towarzystwie odpowiedniego stroju  z łatwością zmienią się w buty wyjściowe damskie. Jest to doskonałe połączenie elegancji i wygody.

Jaki fason i kolor wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru butów odpowiednich do biura, powinniśmy zastanowić się jaki model i fason wybrać. Eleganckie półbuty damskie będą doskonałym rozwiązaniem, jednak bardzo często zastanawiamy się nad tym, czy powinny być to buty płaskie, czy raczej takie na obcasie? Jaki kolor wybrać?

Najczęściej kobiety decydują się na klasyczną czerń, jednak warto wiedzieć, że nie jest t jedyne rozwiązanie. Buty warto dopasować do naszych codziennych strojów, dlatego doskonale sprawdzą się także różne odcienie szarości, a nawet brązów.

W kwestii obcasów warto zaufać swoim własnym odczuciom oraz panującemu w firmie dress code’owi. Jeżeli dużo czasu spędzamy na nogach, przemierzając korytarze, albo załatwiając biurowe sprawy, najlepiej wybrać wygodne obuwie, które nie sprawi, że pod koniec dnia będą bolały nas nogi. Dobrym rozwiązaniem będą wygodne półbuty damskie na słupku, które mogą być naprawdę dobrą i wygodną alternatywą dla szpilek.

Postaw przede wszystkim na wygodę

Dress code jest istotną kwestią w niemal każdej firmie, warto jednak jego wymogi  dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Nawet najbardziej eleganckie buty powinny być przede wszystkim wygodne, i ten aspekt przede wszystkim trzeba mieć na względzie wybierając się na zakupy.

    Komentarz ( 1 )

  • Mozaika Rzeczywistości

    Biuro to miejsce ze swoimi zasadami. Wiele zależy od tego, gdzie dokładnie się pracuje, z klientem, na ,,zapleczu” itd. Chociaż patrząc po moim miejscu pracy są osoby, które nawet na ,,zapleczu” chcą wyglądać modnie i dobrze. W sumie to plus dla nich, rozjaśniają też urzędniczą codzienność.

    Ale do włoskiej kuchni ważne są dobre składniki. Jak się je zdobędzie to można działać wtedy. 🙂 Otwarta kuchnia to ciekawa sprawa, można zobaczyć w akcji kucharzy, pomocników itd.

    Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>