Główne menu

Olejek rycynowy na przeczyszczenie? Nie tylko…

Olejek rycynowy to tajna broń naszych matek i babć. Ma długą listę właściwości i opcji zastosowań. Jest tani i łatwo dostępny. Kosztuje kilka złotych i można go kupić w każdej aptece.Niestety ma również wiele skutków ubocznych, dlatego nie może być stosowany zbyt długo. Jeśli chodzi o przeczyszczające działanie – wzbudza wiele kontrowersji. Olejek rycynowy obecnie ma równie wielu zwolenników, co przeciwników.

Olejek rycynowy

Jak stosować olejek rycynowy na przeczyszczenie i czy w ogóle warto? A może lepiej skorzystać z jego właściwości na innym polu?

Olejek rycynowy, czyli co?

 

Olejek rycynowy pozyskiwany jest z rącznika pospolitego, znany jest już od czasów średniowiecza, od kiedy wykorzystywano go w celach leczniczych do usunięcia toksyn i trucizn z organizmu. Miał skutecznie usprawniać pracę układu pokarmowego. Jeszcze kilkanaście la temu był podawany małym dzieciom cierpiącym z powodu zaparć, dzisiaj już nie jest zalecany.

Olejek rycynowy, oprócz tego że ma działanie przeczyszczające, bardzo korzystnie wpływa na stan brwi, rzęs i włosów. Stosowany jest nawet do oczyszczania skóry twarzy. Może być nakładany również na skórę w celu jej zmiękczenia – świetnie nadaje się na obszar na piętach.

Olejek rycynowy na popękaną skórę

Olejek rycynowy na przeczyszczenie jest dobrze znany. Składnik ten działa również świetnie na skórę.

Regularne wcieranie olejku rycynowego w popękaną skórę na piętach, łokciach i kolanach wspomoże jej odbudowę, pozwoli na usunięcie nierówności i nieładnych popękanych obszarów.

Jak nakładać olejek rycynowy na brwi i rzęsy?

Jeśli chcemy wykorzystać właściwości olejku rycynowego dla wzmocnienia brwi i rzęs, warto aplikować go starannie, tak, by nie dostał się do oczu, co może spowodować przykre łzawienie i przekrwienie. Po regularnym nakładaniu można zauważyć efekty w postaci ciemniejszych, dłuższych i grubszych rzęs.

Olejek rycynowy na osłabione końcówki włosów

Olejek rycynowy posłuży nam również do wzmocnienia osłabionych końcówek włosów. Wystarczy go wmasować w ten obszar, by dodać kosmykom gładkości i uporządkować je.

Olejek rycynowy  na przeczyszczenie

Olejek rycynowy ma działanie przeczyszczające. W jaki sposób działa? Pod wpływem enzymów z trzustki olej rycynowy zmienia się w substancje, które działają drażniąco na śluzówkę jelita i wspomagają perystaltykę. Usuwanie produktów gromadzących się w jelicie jest szybsze, a efekt po zażyciu oleju przychodzą po kilku minutach – także bardzo szybko.

Olejek rycynowy na przeczyszczenie jeszcze kilkanaście lat temu był stosowany bardzo często i chętnie. Dzisiaj odchodzi się pomału od niego na rzecz innych preparatów. Głównie dlatego, że olejek rycynowy działa szybko i gwałtownie…

Do działania przeczyszczającego wystarczą 1-2 łyżki preparatu.

Posłuchajcie na poniższym filmie – jakie działanie ma olej rycynowy.

 

    2 komentarze

  • Wioleta

    pamiętam, jak byłam mała mama nakładała mi olejek rycynowy na włosy, rzeczywiście działało, ale na żeby na przeczyszczenie? Jako, że olej to sam z siebie powinien „rozluźniać”, ale czy jest bezpieczny?

  • Asia

    znam olejek i uwazam, ze jest o niebo lepszy od wielu innych, zwłaszcza gotowych przedrozonych mieszanek dostepnych na rynku

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>