Główne menu

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik, słabe paznokcie i na katar

Istnieją naturalne metody leczenia wielu dolegliwości. Bardzo skuteczne, czasami dużo bardziej niż środki apteczne. Wielu z nas odkrywa je zbyt późno, z zaskoczeniem zauważając, że przecież to naprawdę działa! Po co zatem stosować coś, czego składu do końca nie znamy i nie rozumiemy, skoro tak skuteczny może być jeden produkt i jedna substancja aktywna? Na przykład taki olejek z drzewa herbacianego. Jak działa i na co dokładnie może pomóc?

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego, czyli co?

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny produkt destylowany z liści australijskiej rośliny Melaleuca alternifolia. Jako jeden z nielicznych olejków eterycznych może być stosowany bezpośrednio na skórę (bez rozcieńczania) – w zależności od wskazania. Stosowany jest z powodzeniem w Australii od ponad 100 lat. To dobrze znany i wysoko oceniany produkt!

W ostatnich latach popularność olejku z drzewa herbacianego bardzo wzrosła. Dzisiaj składnik ten stosowany jest w wielu produktach – kremach, tonikach. Sięga się po niego jako doskonały środek do stosowania miejscowego, a także jako dodatek do inhalacji.

Jakie są fakty?

Olejek z drzewa herbacianego ma wszechstronne działanie. Wykazano, że ma bardzo silne właściwości:

 • przeciwbakteryjne – badania pokazują, że skutecznie uszkadza ściany komórkowe bakterii
 • przeciwzapalne – z uwagi na wysokie stężenie terpinen-4-olu, działającego przeciwzapalnie. Może skutecznie zmniejszać obrzęki powstałe w wyniku alergii,
 • przeciwwirusowe,
 • przeciwgrzybiczne – pomaga usuwać wiele drożdży i grzybów, szczególnie Candida albicans atakującego okolice intymne, fałdy skórne, gardło.

Można go stosować na skórę, lecząc lub wspomagając leczenie:

 • trądziku,
 • grzybicy,
 • kontaktowego zapalenia skóry,
 • opryszczki,
 • po ugryzieniu komarów,
 • a nawet wszy.
 • W formie inhalacji – do minimalizowania kataru.

Olejek doskonale koi podrażnioną skórę, łagodzi bolesność. Może wspomóc funkcjonowanie suchej skóry, podatnej na alergię. Doskonale też harmonizuje funkcjonowanie skóry tłustej, trądzikowej!

Uwaga! Olejek z drzewa herbacianego nie nadaje się do spożycia. Można go stosować jedynie zewnętrznie!

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

Choć intensywnie pachnie, to jest naprawdę skuteczny. Wystarczy go nanieść miejscowo na zmiany na skórze, by uzyskać szybki efekt ich zmniejszenia. Już po kilku godzinach skóra jest wyraźnie ładniejsza, mniej się świeci, a zmiany są ściągnięte i mniej widoczne. W kolejnych dniach pryszcze szybciej się goją i znikają. Można zauważyć efekt mniejszego pojawiania się kolejnych zmian.

Olejek herbaciany to bardzo szybki, prosty i naturalny sposób na zmiany skórne w przebiegu trądziku młodzieńczego i dorosłego. Co istotne, metoda ta jest prosta w stosowaniu i nie wywołuje skutków ubocznych! (warto sprawdzić reakcję skóry na niewielkim obszarze, choć olejek rzadko wywołuje alergię, to nie można wykluczyć, że zmiany uczuleniowe powstaną.

Na łupież

Olejek z drzewa herbacianego może pomóc w walce z trądzikiem. Wystarczy, że dodamy go do szamponu, by wspomóc organizm w walce z drożdżami Pityrosporum ovale. Efekty, według licznych badań, są zadowalające. Warto rozpocząć kurację.

Olejek może przynieść doskonałe efekty w walce z ciemieniuchą.

Na paznokcie

Niezwykle trudna w leczeniu może być grzybica paznokci. Na szczęście i w tym przypadku może nam pomóc olejek herbaciany, który nakładany systematycznie przez kilkanaście dni w wielu przypadkach (jak pokazały badania) pozwolił pozbyć się grzybicy.

Olejek z drzewa herbacianego to tani, prosty i skuteczny sposób walki z chorobami skóry, a także wspomagająco w walce z przeziębieniem. Warto go mieć w domowej apteczce!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>