Inf. prasowa Olejki do demakijażu – jak ich używać?
Zmywając makijaż i zanieczyszczenia po całym dniu, zwykle sięgamy po płyny micelarne, mleczka albo żele myjące. Coraz większą popularność zdobywają jednak również olejki do demakijażu. Stosowanie tych kosmetyków jest podstawą rytuałów pielęgnacyjnych Azjatek słynących z pięknej cery. Czy warto, by olejki do demakijażu pojawiły się na naszych łazienkowych półkach i jak ich używać, by działały skutecznie?
W jaki sposób olejki oczyszczają skórę?
Oleje dobrze łączą się z wszelkimi tłustymi substancjami, dlatego bez trudu ściągają z twarzy nadmiar sebum, kremy i kolorowe kosmetyki. Rozpuszczają nawet wodoodporny tusz do rzęs. Olejki do demakijażu usuwają nie tylko resztki kosmetyków i inne tłuste substancje, ale też nagromadzony przez cały dzień kurz, pył i inne zabrudzenia. Oleje docierają także do głębszych warstw skóry, by uwolnić je od zanieczyszczeń. Przy okazji substancje oczyszczają pory, dzięki czemu można pozbyć się zaskórników. Wyjątkowe działanie olejków wykorzystuje się w metodzie OCM, czyli oczyszczaniu twarzy olejami. Zabieg pielęgnacyjny nie trwa długo, a pozwala osiągnąć świetne efekty. Co ważne, olejki do demakijażu nie naruszają naturalnej warstwy ochronnej skóry. Oczyszczają cerę bez podrażnień i przesuszania.
„Stosując naturalne olejki do demakijażu, usuwasz makijaż i wszelkie zanieczyszczenia. Regulujesz poziom sebum, a nawet łagodzisz stany zapalne. Dodatkowo dostarczasz swojej skórze ważne składniki pielęgnacyjne, dzięki czemu jest piękna, gładka i miękka. Olejami możesz usuwać nawet mocniejszy makijaż oczu bez ryzyka pieczenia i podrażnień.”
– Mariola ze sklepu Triny
Naturalne, łagodne dla skóry olejki do demakijażu znajdziesz na stronie https://triny.pl/361-olejki-do-demakijazu.
Zalety stosowania olejków do demakijażu
Standardowe produkty do demakijażu takie jak żele czy płyny micelarne mogą pozostawiać na skórze nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Zdarza się, że powodują podrażnienia i zaczerwienienia. Niektóre z nich nie są zbyt skuteczne w usuwaniu resztek makijażu, dlatego wymagają mocnego pocierania twarzy, które drażni i rozciąga skórę. Zwykłe produkty do demakijażu zawierają wiele szkodliwych substancji takich jak SLS-y, sztuczne aromaty czy nawet alkohol, dlatego łatwo naruszają barierę ochronną skóry.
Wszystkie wspomniane problemy nie dotyczą naturalnych olejów. Substancje oczyszczają skórę delikatnie i skutecznie. Nie uszkadzają przy tym warstwy ochronnej skóry. Naturalne olejki do demakijażu nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale też pielęgnują. Są wolne od szkodliwej chemii. Można zdecydować się na kosmetyki uniwersalne, pasujące do każdego typu cery albo na oleje dedykowane jej poszczególnym rodzajom.
Wybierając naturalny kosmetyk do demakijażu, możesz zdecydować się na gotowe mieszanki bazujące na olejach roślinnych, przygotować własną kompozycję do OCM albo sięgnąć po jeden z tych naturalnych olejów: jojoba, ze słodkich migdałów albo z pachnotki.
Olejki do demakijażu – oczyszczanie twarzy krok po kroku
Jak używać olejków do demakijażu? Najpierw należy nałożyć substancję na suchą lub mokrą skórę twarzy, w zależności od tego, co zaleca producent. Następnie masuje się cerę kolistymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na najbardziej problematyczne miejsca. Olejki do demakijażu można usuwać z twarzy wodą, wacikiem albo zwilżoną miękką ściereczką. Ściereczkę (najlepiej z bambusa lub mikrofibry) moczy się w ciepłej wodzie. Usuwa się nią delikatnie olej ze skóry. Zabieg oczyszczania trwa tylko 2-3 minuty. Można przeprowadzać go dwa razy dziennie. Stosując olejki do demakijażu, szybko zauważysz, że skóra jest miękka i nawilżona. Możesz sięgać po nie, nawet gdy masz wrażliwą cerę.
Naturalne olejki do demakijażu są łagodne dla skóry i nie naruszają jej bariery ochronnej. Pielęgnują cerę z mocą roślinnych substancji odżywczych. Ich używanie jest proste i przynosi zachwycające rezultaty – skóra jest oczyszczona, gładka i bez podrażnień. Zdecydowanie warto mieć olejek do demakijażu w swojej kosmetyczce i sięgać po niego przy codziennej pielęgnacji.
Komentarz ( 1 )
Zmywam makijaż wodą z mydłem aleppo, a potem wacik nasączony wodą różną za 5 zł, ale dobrym olejkiem też nie pogardzę 🙂