Główne menu

Inf. prasowa
Pakiety badań – podaruj zdrowie w prezencie!

Nie masz pomysłu na prezent dla swoich bliskich? Nie martw się. Zawsze możesz zdecydować się na podarunek, za pomocą którego okażesz bliskiej osobie miłość i troskę. Proponujemy postawienie na pakiety badań. Na co konkretnie się zdecydować? Podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Pakiety badań – idealny prezent pod choinkę

Pakiety badań to idealny prezent dla babci, dziadka, mamy, taty, męża, rodzeństwa, przyjaciół. Słowem – dla wszystkich bliskich osób, na których szczególnie nam zależy. Konsumpcyjne społeczeństwo wywiera na nas presję, byśmy kupowali luksusowe i drogie prezenty. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani reklamami, które nakłaniają do kupna rzeczy materialnych. Warto się jednak zastanowić, czego wszyscy życzymy sobie wzajemnie na święta, a mianowicie – zdrowia! Na co dzień zabiegani, zajęci pracą i obowiązkami, nie zawsze pamiętamy o badaniach kontrolnych. Tymczasem otrzymanie pakietu badań w prezencie z pewnością skłoni bliską nam osobę do zadbania o swoje zdrowie. Na takie badania można wybrać się razem – nawet całą rodziną. Być może warto zapoczątkować w ten sposób nową rodzinną tradycję? Nie ma przecież nic cenniejszego niż zdrowie.

Pakiet badań – co powinno wchodzić w skład pakietu?

Badania w diag.pl obejmują różnego rodzaju pakiety – od standardowych badań krwi i moczu aż po badania związane z przechorowaniem Sars Cov 2. Jako, że ogólna profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i życia, warto systematycznie kontrolować nasz organizm. Wykonywanie regularnych badań pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju chorób. Dlatego też, nawet przy dobrym samopoczuciu, należy pamiętać o badaniach moczu, morfologii krwi, a najlepiej o całym pakiecie badań. Jeżeli planujemy również zafundować badania bliskiej osobie, która nie choruje przewlekle, wówczas najlepiej zdecydować się na zakup ogólnego pakietu badań dla każdego w wersji Medium.

Zawiera on następujące badania:

 • OB
 • Pełna morfologia krwi obwodowej
 • Glukoza
 • Elektrolity
 • Lipidogram
 • Kwas moczowy
 • Żelazo
 • CRP
 • Kreatynina
 • Mocznik
 • TSH
 • GGTP
 • ALT

Pakiety badań a interpretacja wyników

Wykonanie badań w ramach pakietu daje ogląd na to, w jakim stanie jest nasz organizm i pozwala poznać stan zdrowia. Ewentualne odchylenia od normy, jeśli chodzi o poszczególne parametry, powinny zaś skłonić lekarza rodzinnego do pogłębienia diagnostyki lub skierowania pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Należy pamiętać, że otrzymane wyniki zawsze trzeba skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Pobranie krwi i oddanie moczu do badań to zaledwie chwila, a może wykazać potencjalne problemy zdrowotne. Badania profilaktyczne niekiedy ratują nawet życie, gdyż pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości. Jest to wystarczający argument, przemawiający za tym, że pakiet badań (choćby podstawowych) to bezcenny prezent.

Badanie krwi i badanie ogólne moczu – czy to wystarcza, by poznać stan zdrowia?

Jak wiadomo – minimum raz w roku wszyscy powinniśmy wykonywać profilaktyczne badania krwi oraz moczu. Nasuwa się jednak pytanie: czy to wystarczy, by wykryć wszelkie nieprawidłowości i odchylenia od normy? Owszem – zarówno morfologia krwi obwodowej, jak i ogólne badanie moczu pozwalają poznać stan organizmu. Są to bardzo ważne badania dla wstępnej diagnostyki. Niemniej warto uzupełnić badania o takie elementy jak: pakiet tarczycowy, cholesterol całkowity, bilirubina całkowita, białko całkowite itp. Ważne, aby kontrolować organizm pod kątem odchyleń w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Schorzenia takie jak niedoczynność tarczycy mają niebagatelny wpływ na organizm, a rozwijają się zwykle w cieniu. Podobnie cukrzyca – choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większej rzeszy pacjentów. Warto przynajmniej raz do roku skontrolować poziom glukozy (jest to zresztą jedno z podstawowych badań), a ponadto raz na jakiś czas wykonać badanie krzywej cukrowej.

Podsumowując; najlepszym prezentem, jakim można obdarować najbliższych, jest troska o ich zdrowie.

undefined

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>