Główne menu

Peeling skóry głowy – odmieni wygląd Twojej fryzury?

Nikogo chyba nie trzeba dzisiaj przekonywać do regularnego wykonywania peelingu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że równie sporo korzyści, co usuwanie martwego naskórka z ud czy brzucha przynosi peeling skóry głowy. Dlaczego i jak za niego zabrać?

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

  • na skórze głowy zbierają się zanieczyszczenia i pozostałości odżywek, lakierów, produktów do stylizacji, z którymi nie zawsze jest w stanie poradzić sobie szampon, poza tym znajdują się tam również zrogowaciałe komórki, jak również łupież, peeling pozwala wszystko usunąć i wyregulować pracę skóry głowy,
  • przedłuża świeżość fryzury, co jest szczególnie istotne w przypadku włosów szybko przesuszających się,
  • dzięki efektowi oczyszczania, peeling skóry głowy ułatwia wchłanianie składników zastosowanych w szamponach i odżywkach. Innymi słowy kosmetyki do pielęgnacji włosów mają szansę lepiej zadziałać,
  • nadaje objętości włosom, odciąża je i sprawia że wyglądają zdecydowanie lepiej.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy?

Wystarczy raz w tygodniu, by uzyskać oczekiwany efekt. Lepiej nie powtarzać zabiegu zbyt często, by nie podrażnić skóry głowy, doprowadzając nawet do jej stanów zapalnych.

Peeling nakładamy na wilgotne niemyte włosy, wykonując delikatne okrężne ruchy przez minimum 3 minuty. Po zabiegu myjemy włosy od razu lub zostawiamy kosmetyk na skórze głowy przez około 15 minut.

Peeling skóry głowy

 

Gotowy preparat czy kupiony w sklepie?

Peelingi do skóry głowy dostępne w sklepie potrafią sporo kosztować. Ich skuteczność jest porównywalna z domowymi kosmetykami, które są łatwe w przygotowaniu i dużo tańsze.

Istnieje wiele przepisów na peelingi. Mają one tę zaletę, że można je dostosować do własnych oczekiwań i typu skóry.

Peeling skóry głowy – przepis dla skóry tłustej

Jeśli jesteś posiadaczką tłustej skóry, na twarzy mierzysz się z niedoskonałościami, Twoja skóra szybko się świeci, istnieje duże ryzyko, że podobny problem występuje na skórze głowy. Dowodem może być przykładowo łupież oraz swędząca głowa.

Idealny dla skóry tłustej będzie peeling wykonany z sody.

Jak go przygotować?

Zmieszaj ze sobą jedną łyżkę sody oczyszczonej z trzema łyżkami odżywki. I tak przygotowaną mieszanką masuj skórę głowy przez około 3 minut. Możesz, dla jeszcze lepszego efektu, dodać olejek lawendowy lub herbaciany.

Peeling oprócz tego, że oczyści skórę głowy, to również nada fryzurze większą gęstość.

Dla posiadaczek szybko przetłuszczającej się skóry głowy świetny jest też peeling solny, który działa odkażająco i ściągająco. Nie nadaje się jednak dla osób mających ranki lub strupki na skórze głowy. Sposób wykonania jest bardzo prosty – łączymy 3 łyżki drobnoziarnistej soli z szamponem. Masujemy skórę głowy i zmywamy.

Peeling skóry głowy – dla skóry delikatnej i wrażliwej

Najlepszą propozycją dla skóry delikatnej i wrażliwej jest peeling cukrowy. W związku z tym, że cukier szybko się rozpuszcza, warto użyć chłodnej wody.

Przepis jest szalenie prosty, łączymy trzy łyżki cukru z szamponem. Masujemy dokładnie skórę głowy i spłukujemy.

Peeling skóry głowy – dla skóry suchej

Jeśli masz skórę suchą, wypróbuj peeling na bazie miodu, cukru i odżywki do włosów. Wystarczy wymieszać cztery łyżki cukru, 2 łyżki odżywki do włosów i 1 łyżkę miodu. Po około 5 minutach od połączenia składników nakładamy mieszankę na skórę głowy i wykonujemy masaż.

Nakładacie peelingi na skórę głowy?

    8 komentarzy

  • Megly

    Odkąd używam, widzę poprawę!
    To działa 🙂
    Zatem peelingi skóry głowy będą stałym elementem mojej pielęgnacji.
    Pozdrawiam!

  • Anelise

    Zgadzam się z tym, że peeling skóry głowy jest bardzo pożyteczny a także poprawia objętość fryzury 🙂 Jednak z jego wykonywaniem bym nie przesadzała, bo łatwo podrażnić skórę głowy zwłaszcza solą czy sodą. Peeling zalecałabym wykonywać co dwa tygodnie, ale dodając składniki z drobinkami raczej do szamponu niż odżywki. Odżywka jest na ogół przeznaczona do włosów na długości i odradza się jej stosowanie na skórze głowy ponieważ może sprawić, że włosy będą przyklapnięte a skóra głowy będzie się bardziej przetłuszczać 🙂

  • liva

    Robiłam kiedyś peeling na twarz. Na głowę bym się nie zdecydowała.

  • Patrycja

    Co jakiś czas stosuje peeling głowy. Efekty nie są oszałamiające, ale jest różnica 🙂

  • Kamila

    Jako, że mam straszny problem z przetłuszczającą się skórą na głowie to z chęcią wypróbuje twoje rady 🙂
    Pozdrawiam i zapraszam 😉

  • Matka na Szczycie

    Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, ale ja to w ogóle jestem do tyłu z urodowymi tematami 🙂

  • Magda

    Ja ostatnio odkryłam oczyszczające serum do skóry głowy oparte na naturalnych składnikach i choć nie jest niestety tanie, to efekty są niesamowite, a serum jest super łatwe w użytkowaniu. Jakoś nie wyobrażam sobie takiego typowego peelingu z drobinkami – czy nie ciężko je potem wypłukać? Zaznaczę, że mam 39 lat i nigdy w życiu nie wpadłam na to, że skórę głowy należy oczyszczać.. Zawsze mówiło się po prostu o myciu włosów. Nigdy nie powiązałam obciążonych czy przetłuszczających się włosów z tym, że skóra głowy nie jest dokładnie oczyszczona. Odkąd oczyszczam skórę głowy moje włosy są bardziej lśniące i lejące, takie jakby delikatniejsze. O wiele mniej mi się też puszą. Jestem zadowolona. A w ogóle świetny blog. 🙂

  • bejbe

    peelingi są fajne, już niedługo będę je sobie robić. najpierw muszę pozbyć się łupieżu. to wszystko uda mi się już niedługo bo mam dobrego pomocnika. używam REKLAMA. świetnie sobie radzi. mam go już dwa tygodnie i łupież praktycznie zniknął.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>