Główne menu

Art. sponsorowany
Pianki nawilżające z dobrym składem do stylizacji włosów

Pianka do włosów z roślinną keratyną ułatwia stylizację niesfornych kosmyków, nawilża i odżywia. Dzięki dobremu składowi ma kompleksowe działanie na włosy i skórę głowy. Warto wybierać produkty do stylizacji, które zawierają keratynę i pantenol. To połączenie poprawia możliwość wiązania wody i gwarantuje utrzymanie optymalnego nawilżenia głęboko w strukturze włosów.

Pianka czy lakier – co wybrać do utrwalenia fryzury?

Stylizacja włosów w domu to dla wielu codzienność, dlatego efekt powinien być jak najbardziej naturalny. Potrzeba odrobinę wprawy i dobrej suszarki, ale podstawą do utrwalenia fryzury są odpowiednio dobrane kosmetyki. Delikatne produkty do stylizacji często zawodzą i sprawiają, że fryzura utrzymuje się zbyt krótko. Z drugiej strony zbyt mocne utrwalenie to nienaturalny efekt przestylizowania, a inwazyjne kosmetyki niszczą włosy. Warto wypróbować pianki nawilżające do włosów, dzięki którym fryzura będzie utrwalona, a włosy zadbane. Lakiery mogą sklejać kosmyki, a niektóre dodatkowo zostawiają białe ślady. Zawierają one silikony, polimery i alkohole, dlatego nie można zaliczyć ich do kosmetyków naturalnych. Pianka stanowi delikatniejsze rozwiązanie, choć należy zwrócić uwagę na jej moc. Podobnie jak w przypadku lakieru, dobieramy ją do rodzaju włosa.

Składniki aktywne odżywiające włosy

Keratyna wspiera utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia włosów i skóry głowy, a także uzupełnia strukturę włosa. Jej zawartość w piance sprawia, że kosmyki są błyszczące i wyglądają zdrowo. Prowitamina B5 – pantenol poprawia wiązanie wody przez keratynę, dzięki czemu działa nawilżająco. Składnik ten nadaje również połysk oraz stymuluje wzrost włosa i odnowę komórek. Regeneracyjnie na włosy działa olej arganowy, nawilżając je na całej długości. Argan wzmacnia i chroni przed uszkodzeniami, zmniejsza łamliwość oraz wypadanie włosów, nadaje gładkość, blask i miękkość.

Osoby, którym zależy na bardziej naturalnym efekcie i odżywieniu włosów, chętnie sięgają po kosmetyki do stylizacji fryzury ze składnikami aktywnymi. Żaden lakier nie nawilży kosmyków, ponieważ jego zadaniem jest jedynie utrwalenie fryzury. Z kolei pianka do układania włosów z roślinną keratyną, olejem arganowym i pantenolem ułatwia stylizację i odżywia pasma. W połączeniu z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi jak maski, odżywki, olejki i szampony stosowanie pianek nawilżających do włosów jest przedłużeniem kompleksowej pielęgnacji.

Włosy proste czy kręcone?

Pianki nawilżające są przeznaczone zarówno do włosów cienkich, jak i grubych, niezależnie od tego, czy są proste, czy kręcone. Przy fryzurze z prostymi włosami warto nakładać piankę jedynie u nasady, by uzyskać efekt gładkości i objętości. Stosowanie pianki do fal i loków pozwala podkreślić naturalny skręt. Aby osiągnąć lepszy rezultat, po nałożeniu pianki opuść głowę i delikatnie ugniataj włosy podczas suszenia. Uniwersalne pianki nawilżające poradzą sobie z każdą fryzurą! 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>