Główne menu

Piękne plecy w 4 krokach

Plecy to ważna część kobiecego ciała. Nie zgadzasz się? Ważniejsze są piersi, nogi, czy zgrabna pupa? Zatem zacznijmy inaczej…

Wyobraź sobie sukienkę z dekoltem na plecach i biżuterię wyeksponowaną nie z przodu a z tyłu. Nie potrafisz…? Zatem pomagam.

 

 

Wiele osób sądzi, że sukienki z dekoltem na plecach są zdecydowanie bardziej seksowne niż klasyczne kreacje z dekoltem z przodu. Kobiety niekiedy czują się w nich pewniej, ponieważ nie zostaną posądzone o banał czy zbyt dużą odwagę. Odsłaniają ciało, ale robią to szykownie, ze smakiem. Na poziomie. I o to chodzi.

Jednak, by w ten sposób wyeksponować plecy, trzeba się do tego przygotować. Jak? Poniżej instrukcja, jak dbać o skórę na plecach, która mimo że jest stosunkowo gruba (ma 5 mm, dla porównania skóra na policzkach ma 2 mm), wymaga starannego traktowania. Szczególnie jeśli zależy nam na zdrowym i pięknym wyglądzie.

piękne plecy

Gładkie i piękne plecy

Często zapominamy o skórze pleców. To dlatego, że zazwyczaj jest ona zasłonięta. Poza tym pielęgnacja tej partii ciała wymaga zachodu, niekiedy pomocy drugiej osoby. To skutecznie rozleniwia…Jednak całkiem niesłusznie.

Nadchodzą gorące dni, dlatego warto się zmotywować i zadbać o siebie, likwidując problem z poszarzałą skórą, krostkami czy przebarwieniami w miejscu, które zazwyczaj chronimy pod grubą warstwą ubrań.

  1. Unikaj gorących kąpieli, które mają negatywny wpływ na skórę (także na z natury grubszy naskórek na plecach). Gorące kąpiele wysuszają i pozbawiają ją wody, prowadząc do rozszerzenia naczyń i porów skóry. Zamiast długich gorących kąpieli wybieraj szybsze i ciepłe prysznice. Jednak uwaga, gdy wychodzisz spod natrysku, skóra nie powinna być rozgrzana i czerwona. Jeśli zauważysz, że zmieniła kolor, schłodź ją wodą. Po prysznicu dokładnie wytrzyj skórę.
  2. Do mycia skóry wybieraj kosmetyk lekki i beztłuszczowy. W ten sposób pobudzisz ukrwienie, dotlenisz i odżywisz skórę. Unikaj mydła, zwłaszcza siarkowego, które bardzo wysusza skórę. Dobre składniki to: olejek szałwiowy, tymiankowy, lawendowy, geraniowy.
  3. Wykonuj peeling raz w tygodniu – przy użyciu specjalnego żelu lub rękawicy peelingującej.  Najlepsze będą peelingi gruboziarniste, które dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę. Doskonały wybór to również peeling kawitacyjny, który dobrze złuszcza skórę oraz pozwala na jej odnowę.
  4. Jeśli masz problem z krostkami na plecach – nie rozdrapuj ich i nie wyciskaj. Stosuj maseczki z glinki zielonej, wybieraj kremy z AHA i BHA, które zmniejszają stany zapalne i spłycają wszelkie zmiany, w tym blizny. Najlepiej dobrze dobrany dermokosmetyk nałożyć na skórę na noc, co pozwoli na spokojne wniknięcie kosmetyku i zmniejszy ryzyko przedwczesnego jego starcia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>