Główne menu

„Piękne życie” wyniki konkursu

Kilkanaście dni temu poprosiłyśmy Was o odpowiedź na pytanie: „jakiego koloru jest Wasze życie”. Na naszą skrzynkę e-mailową dotarło setki odpowiedzi. Za wszystkie bardzo dziękujemy!

Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiliśmy wyróżnić cztery osoby. Do Laureatek wysyłamy książkę „Piękne życie”autorstwa Shauny Niequist. Gratulujemy!

„Przez lata kolor mojego życia zmieniał się. Raz miał odcienie indygo, czyli ciemnoniebieski kolor, który był znakiem niezależności, buntu i dumy. Nie lubiłam liczyć się z czyimś zdaniem, innym gustem. Wydawało mi się, że to ja mam rację i nie zależało mi na tym, by kogoś do tego przekonywać. Potem zdominował moje życie czerwony, czyli barwa namiętności i miłości. Szłam wtedy przez życie jak gorący płomień, nie zważając na żadne przeszkody. Już nie byłam tylko „ja” byliśmy „my”. Natomiast teraz moje życie ma barwę fioletu. To kolor pośredni między czerwienią a błękitem. I ja również odnalazłam taką równowagę między duchem a ciałem, miłością a mądrością. Stałam się opanowana, szczera i przyjaźnie nastawiona do otoczenia. Bardzo ważną rolę odgrywa w moim życiu uczucie, ale jest ono bardziej dojrzałe, „fioletowe”, bo oparte na stabilizacji, lojalności i bezpieczeństwie.”Karolina J.

„Moje życie stało się koloru szarego. Niby wszystko jest na swoim miejscu a jednak czegoś brak. Zdjęciem opisującym moje życie jest zdjęcie mojej kochanej suni na spacerze. Niby szczęśliwa ale jednak patrzy w dal albo raczej wstecz.” Celestyna K.

„Moje życie do 50-tki nazywałam wegetacją. Potem było ,,trzęsienie ziemi”czyli nowotwór piersi.Gdy go usunięto wraz z piersią i przebywałam leczenie,wiedziałam,że dopiero teraz zacznę żyć naprawdę.Jeszcze w szpitalu dostałam broszurkę pt,,Nie jesteś sama” w kolorze zielonym i już wiedziałam,że to nadzieja na lepsze zycie,a nadzieja jest w kolorze zielonym…Na portalu ,,Amazonki.net” zawsze moje wpisy są koloru zielonego
,aby dawac choć w ten sposób nadzieję innym amazonkom…Jestem bardzo szczęśliwa, chociaż sama, ale nie samotna.Kocham życie i delektuję się nim.Jestem na rencie, ale czuję się bardzo dobrze i często podśpiewuję sobie w myślach refren dziecięcej piosenki(pracowałam w przedszkolu):,,Nadzieja ma kolor zielony…” Hanna B.

„Cały mój świat i wszystkie kolory moje życia (wspomnienia, codzienność i przyszłość – tak jak na zdjęciu w załączniku)
Prawie jak 50 kolorów Pauliny 🙈🙊🙉
Oto KOLORY MOJEGO ŻYCIA
Koralowy – jak korale, które nosi moja ukochana mama
Orzechowy – jak meble w kuchni w moim rodzinnym domu
Lawendowy – jak kwiaty w ogródku mojego taty
Oliwkowy – jak cera mojej wspaniałej babci
Różowy – ulubiony kolor mojej kochanej siostrzenicy
Czarny – jak ubrania w których wyglądam najlepiej
Malinowy – jak moje ukochane owoce
Oranż – jak pomarańcze w świąteczny czas
Jaśminowy – jak moje ukochane kwiaty
Ecru – jak moja wymarzona suknia ślubna
Gołębi – jak większość ciuchów w mojej szafie (zaraz obok czarnych)
Oberżynowy – jak najsmaczniejsze bakłażany
Żółty – jak słońce witające mnie rano w letni dzień
Zielony – jak trawa po, której lubię stąpać gołą stopą
Czerwony – jak letnie i słodkie truskawki
Indygo – jak moje najwygodniejsze szpilki
Amarantowy – jak ulubiony szalik w zimowe dni” Paulina K.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>