Główne menu

Inf. prasowa
Pierścionek zaręczynowy – niezwykła biżuteria na całe życie

 

Pierścionek zaręczynowy jest zazwyczaj krokiem milowym dla relacji nawiązanej między dwojgiem ludzi i symbolizuje ważną decyzję, dotyczącą spędzenia razem dalszej części życia. Co więcej, kobiety lubią nosić tę biżuterię przez dziesięciolecia, aby przypominała im moment zaręczyn. Z tych i innych powodów nie warto decydować się na przypadkowy pierścionek. Lepiej już wcześniej być dobrze poinformowanym o różnych możliwościach.


Kamienie szlachetne w blasku reflektorów

Zazwyczaj w pierścionkach zaręczynowych najbardziej wyróżniającym się elementem jest centralny kamień. Tradycyjnym wyborem jest pierścionek z diamentem, ale obecnie trendy sprzyjają także innym klejnotom, które przyciągają spojrzenia ze względu na różnorodne kolory. Przykładowo, popularne są delikatne, blade akwamaryny, tajemnicze, ciemnoniebieskie szafiry , zielone szmaragdy i czerwone rubiny.

Materiał, który wszystko przetrwa

Kiedy mówimy o biżuterii na całe życie, jakość i odporność metalu powinny stać na pierwszym miejscu. Nikt nie będzie zadowolony, oglądając zarysowania już po kilku tygodniach noszenia. Absolutnym klasykiem jest złoty pierścionek zaręczynowy, ponieważ złoto posiada wszystkie pożądane cechy i jest dostępne w trzech kolorach. Jeśli nie są Państwo zainteresowani tradycyjnym, żółtym złotem, można wybrać także spośród wielu pierścionków z białego, albo romantycznego, różowego kruszcu. Warta wspomnienia jest także naturalnie biała i wyjątkowo odporna platyna, która jest naprawdę królewskim metalem.

Styl pierścionka

Styl pierścionka powinien być dopasowany do gustu konkretnej osoby. Biorąc pod uwagę, jak zróżnicowane są dostępne wzory, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Eksperci ze studia jubilerskiego Klenota doradzają: “Kluczem jest znajomość preferencji kobiety i coraz częściej zdarza się, że pierścionek zaręczynowy wybierany jest wspólnie przez parę.”

Miłośnicy minimalizmu i tradycji zazwyczaj wybierają ponadczasowe pierścionki w stylu solitaire, czyli proste pierścienie z pojedynczym, wyjątkowym kamieniem. Przykładowo, taki diamentowy pierścionek posiada Michelle Obama. Osoby kochające większy połysk z pewnością zakochają się w pierścionkach z większą ilością klejnotów. Często wybierany jest przez nich design z jednym większym kamieniem na środku i dwoma małymi po bokach lub pierścień z wyjątkowym klejnotem pośrodku i obrączką w stylu pavé, wysadzaną małymi kamieniami.

Skupienie na detalach

Interesujące efekty można uzyskać dzięki różnym obsadom i szlifom kamieni. Najbardziej popularny jest szlif okrągły, a diamenty, które zostały tak przygotowane, znane są jako “brylanty”. Inne popularne szlify to owal, kwadrat oraz szlif księżniczka. Popularny jest także tak zwany szlif szmaragdowy, czyli kształt prostokąta, który może być wykorzystany nie tylko do szmaragdu.

Obsada kamienia w małych łapkach pomaga jeszcze bardziej wyróżnić ich blask i jest w szczególności chętnie wykorzystywana do klejnotów o okrągłym szlifie i w stylu halo, takich, jak nosi Kate Middleton. Czy pamiętają jej Państwo jej pierścionek z dużym szafirem, otoczonym przez diamenty? Styl halo opiera się o wykorzystanie dużego klejnotu na środku, wokół którego znajdują się mniejsze kamienie. Innym, nie tak typowym sposobem osadzenia jest bezel, który jest niezwykle praktyczny dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia. W tej obsadzie kamień szlachetny jest dokładnie otoczony przez metalową opaskę.

Ostatnie podpowiedzi

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak wiele należy zainwestować w pierścionek zaręczynowy, naprawdę nie muszą Państwo podążać za trendami mówiącymi o 2 czy 3 miesięcznych pensjach. Wystarczy skoncentrować się na tym, czy można kupić pierścionek naprawdę wysokiej jakości, który będzie noszony przez kobietę przez kolejne lata. Warto także zawczasu zastanowić się, jak połączyć pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Wiele kobiet wybiera obrączkę z diamentami lub nawet pierścień wieczności, wysadzany klejnotami wokół całej obrączki. Dlatego należy zawczasu zastanowić się, jak można je najlepiej połączyć.

Jedyne, co nam jeszcze pozostało, to życzyć Państwu szczęśliwego wybierania. Mam nadzieję, że kiedy już się Państwo zdecydują, będą zadowoleni nie tylko z dokonanego wyboru, ale także z powodu nowego okresu w życiu. Niech oczy wybranki zalśnią jak najpiękniejszy z drogocennych klejnotów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>