Główne menu

Jak Twoje piersi zmieniają się, gdy masz 30, 40 lat…?

Piersi to atrybut kobiet, jeden z najbardziej pożądanych obszarów ciała, a jednocześnie budzący wiele emocji, rodzący kompleksy. Piersi bywają bowiem za małe lub za duże, nie takie, jak sobie wyobrażamy. Jednocześnie kryją wiele tajemnic i gdyby tego było jeszcze mało – zmieniają się wraz z wiekiem. Tak jak każda z nas.

Mniejsza jędrność…czyli obwisłe piersi?

Piersi wraz z wiekiem tracą jędrność, stają się też obwisłe.Niezbyt miła perspektywa?

To, w jakim tempie ten proces będzie przebiegał jest kwestią bardzo indywidualną. Znaczenie mają przede wszystkim takie czynniki, jak:

 • wiek,
 • palenie papierosów (przyspiesza utratę jędrności),
 • waga (a zwłaszcza jej wahania),
 • przebieg ciąż,
 • wielkość piersi (im mniejsze piersi, tym w mniejszym stopniu poddają się one prawu przyciągania).

piersi

Dla ciekawostki warto dodać, że nie brak kobiet, które pragną mieć naprawdę duże piersi i nie zważają na to, jak ten fakt wpłynie na ich wygląd i szybkość starzenia się tego obszaru ciała.

Bezsprzecznie tytuł posiadaczek największego biustu należy się Amerykankom. Przykłady?

Rozmiar biustu Annie Hawkins Turner szacuje się na 102 ZZZ. Jest to naturalny biust, piersi kobiety ważą około 40 kilogramów, Amerykanka jest z nich szalenie dumna.  Kobieta wspomina, że jej piersi zaczęły rosnąć, gdy miała 9 lat, w wieku 10 lat nosiła już biustonosz, który z roku na rok jest większy. Piersi Annie nadal powiększają się, co dla niej osobiście nie jest powodem do zmartwień. Zadziwiające, prawda?

Największe implanty zafundowała sobie z kolei Sheyla Hershey gospodyni z Teksasu, która jest usatysfakcjonowana z rozmiaru 85 N i by go uzyskać przeszła aż 10 operacji plastycznych. Niestety długo nie nacieszyła się okazałym biustem, ponieważ ze względów zdrowotnych, a dokładnie zakażenia gronkowcem, musiała pozbyć się litrów silikonu…Lekarze odmówili wykonanie kolejnych zabiegów, o których marzyła Sheyla. Jednak kobieta nie dała za wygraną, przeszła rekonwalescencję i obecnie wróciła do czołówki właścicielek najbardziej okazałych biustów.

Ćwiczenia – pomagają czy przeszkadzają?

Generalnie istnieje wiele ćwiczeń, które pomagają wzmocnić mięśnie, utrzymujące piersi w odpowiedniej pozycji. Jednak aktywność fizyczna nie zawsze korzystnie wpływa na wygląd biustu. Gdy jesteś posiadaczką dużych piersi, bieganie, skakanie może być przyczyną dyskomfortu w obrębie pleców i brzucha.

Ćwiczenia aerobowe u kobiet z dużym biustem mogą przynosić skutek odwrotny do zamierzonego – uszkadzając nawet delikatne wiązadła podtrzymujące piersi. Z tego powodu tak istotne jest, by znaleźć odpowiedni biustonosz, który podtrzymuje piersi i minimalizuje dyskomfort powstały podczas aktywności fizycznej.

Jak zmienia się wygląd Twojego biustu, gdy masz 30 lat

Gdy masz 30 lat, epizody wahań wagi za sobą, historię stosowania antykoncepcji hormonalnej, być może ciąże, Twój biust nie wygląda już tak samo jak dziesięć lat wcześnie. Nie jest już tak jędrny a rozciągnięta skóra to w tym wypadku kwestia fizjologii. Naturalne są również rozstępy. Czy można tym wszystkim zmianom zapobiec?

Klucz jest szalenie prosty. Niestety tylko w teorii – zachowanie stałej wagi i unikanie gwałtownego tycia i chudnięcia. Dbanie o to, by wskazówki wagi pokazywały miej więcej tę samą wartość ma szalenie korzystny wpływ na wygląd biustu.

Jak zmienia się Twój biust, gdy masz 40 lat…

Gdy masz ponad 40 lat, doświadczasz zmian hormonalnych zapoczątkowujących menopauzę. Jajniki produkują mniej estrogenu. Na tym etapie w obrębie piersi dochodzi do inowolucji, czyli zapoczątkowywany jest proces, w którym tkanki zastępowane są tłuszczem. Właśnie z tego powodu biust w dotyku staje się mniej jednorodny. Mogą pojawiać się guzki, które wymagają obserwacji i konsultacji z lekarzem.

Postępuje również proces utraty jędrności skóry, z powodu zanikającego kolagenu, piersi stają się „mniej gęste”. Fakt ten wykorzystuje się podczas mammografii.

Co możesz zrobić dla swoich piersi?

Piersi z wiekiem starzeją się. Proces ten następuje, czy nam się to podoba, czy nie. Na szczęście poprzez rozsądne działania można go spowolnić i zadbać o to, by biust był jędrny i piękny. Najważniejsza jest:

 • zbilansowana, różnorodna dieta,
 • odpowiednie nawodnienie – poprzez dostarczanie optymalnej ilości wody,
 • unikanie palenia papierosów,
 • trzymanie tej samej wagi – chronienie sylwetki przed szybkim tyciem i chudnięciem,
 • stosowanie kosmetyków ujędrniających, dedykowanych temu obszarowi na ciele,
 • wykonywanie prostych ćwiczeń wzmacniających mięśnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>