Główne menu

Plamy po fluidzie na ubraniach. Jak je usunąć?

Jak usunąć plamy po fluidzie z białych ręczników, bluzek, czy koszulek? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Plamy po fluidzie na ubraniach

Zacznij od zwykłego mydła

Na samym wstępie warto zacząć od zwykłego mydła, najlepiej szarego. Można sięgnąć też po mydło galasowe. Następnie wybieramy odplamiacze lub inne środki wymienione poniżej.

Magiczne mydełko

Warto zaopatrzyć się w magiczne mydełko do odplamiania. Znajdziemy takie w Lidlu, Rossmanie czy Action. Wystarczy natrzeć plamę, odczekać kilka minut i wyprać odzież. To najczęściej tyle, żeby w pełni pozbyć się plamy.

Odplamiacz

W sprzedaży są specjalne odplamiacze dr Beckmann do usuwania plam po kosmetykach do makijażu i trawy. W praktyce okazują się bardzo skuteczne.

Płyn micelarny do demakijażu

Dobrze plamy schodzą po płynie micelarnym do demakijażu. Należy polać odbarwione miejsca, odczekać i wyprać w pralce pobrudzoną odzież lub ręczniki.

Olejek do kąpieli Isana lub płyn do naczyń

Wypróbowany patent? Sięgnąć po olejek do kąpieli najzwyklejszy na przykład marki Isana lub płyn do naczyń.
Następnie wyprać zabrudzone tkaniny z proszkiem i dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej.

Czego nie robić?

  • Nie stosować Domestosa na plamy po podkładzie. Niestety w ten sposób jednej plamy się pozbędziemy, a pozostawimy na tkaninie kolejną – czerwoną. Nie wspominając o zniszczeniu materiału i intensywnym zapachu.
  • Nie czekać z wywabianiem plam zbyt długo. Stare plamy trudniej usunąć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>