Główne menu

Po czym poznać, że jesteś kobietą po 30? 7 ważnych cech

Po czym poznać, że jesteś kobietą po 30? Wcale nie po PESELU. Są dużo bardziej charakterystyczne cechy. Ciekawe, czy zgadniesz, jakie. Oto one.

Po czym poznać, że jesteś kobietą po 30?

Wiesz, o jakiej godzinie była Wieczorynka

Dzisiaj prawdziwej „Wieczorynki” już nie ma. A kiedyś na tak zwaną „Dobranockę” się czekało, zwłaszcza w niedzielę, kiedy w telewizji można było oglądać najlepsze bajki, na przykład „Gumisie”.

19.00 to ta godzina. Właśnie wtedy mniejsze i nieco większe dzieci siadały przed telewizorem i oglądały. Potem mycie i spanie 🙂 Nie było internetu, tym bardziej platform z bajkami. Jeśli oglądało się bajki, to tylko w telewizji. Wyczekiwało się godziny, żeby można było zobaczyć ulubiony odcinek. Alternatywa? Właściwie jedna – wypożyczalnia kaset video lub…nagrywanie bajek z telewizji.

Cicho…nagrywa się

Po czym poznać kobietę po 30? Ano po...nagraniach piosenek. Gdy chciało się posłuchać ulubionej piosenki, siadało się przed odbiornikiem radiowym, wkładało kasetę i czekało na moment, kiedy zabrzmi ulubiona melodia. A potem się nagrywało. Nie można było przy tym mówić, żeby na melodię nie nałożył się dodatkowy dźwięk.

Umiesz przewijać kasety kredką

Po czym poznać, że masz 30+ lat? Umiesz przewijać kasety kredką, ewentualnie długopisem.

Pamiętasz Alfa i Drużynę A

Pamiętasz nietypowego stwora z obcej planety, Alfa. Małe zabawki w formie „zaczepki”, które można było później kupić. No i nieśmiertelną Drużynę A też pamiętasz. Czterech mężczyzn i naprawdę poważne misje.

Jadłaś a nie piłaś oranżadę

Co Cię jeszcze wyróżnia? Oczywiście smak oranżady w proszku. Kupowało się, wysypywało wprost na język lub…na dłoń. I czegoż trzeba było więcej?

Chleb z piekarni i mleko w szklanej butelce lub plastikowym woreczku

Pamiętasz wyprawy po świeży chleb do pobliskiej piekarni. Szło się po bochenek i zjadało sporą część po drodze. Kobieta 30+ ma w pamięci również mleko w szklanych butelkach, które nie mogło stać miesiącami w lodówce tak, jak teraz kupowane mleko. Było też mleko w worku.

Po czym poznać, że jesteś kobietą po 30? Pamiętasz smak gumy Turbo

Ten symbol nowoczesności. Guma Turbo i smak, który zawsze się zbyt szybko kończył…Jednak te balony z gumy oblepiające prawie całą twarz – to było coś.

Po czym poznasz, że masz 30 lat? Po wspomnieniach oczywiście. Są rzeczy, które dzisiaj trzeba tłumaczyć młodszemu pokoleniu…jak na przykład obsługa telefonu z tarczą.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>