Po czym poznać, że to miłość?
Podobno z chwilą, gdy zadajemy sobie pytanie, czy to miłość, to na pewno nie jest to miłość. Z drugiej strony takie stwierdzenie może być mocno krzywdzące. Bo co jeśli po raz pierwszy mierzymy się z tym uczuciem i tak naprawdę nie mamy doświadczenia? I po prostu to, co przeżywamy nas onieśmiela? Wtedy chyba możemy mieć wątpliwości i możemy pytać – po czym poznać, że to miłość? I gdy pada to pytanie, dobra wiadomość jest taka, że istnieją pewne wskazówki, jak na nie odpowiedzieć.
Po czym poznać, że to miłość? Po tęsknocie
Gdy kochasz, tęsknisz. To chyba najbardziej charakterystyczny objaw miłości. Chcesz być obok swojego obiektu miłości. Spędzać razem czas, rozmawiać, przytulać się.
Gdy nie ma Cię obok, myślisz, co u drugiej połówki. Zastanawiasz się, czy wszystko w porządku. Dzwonisz, wysyłasz wiadomości. Każdym ważnym wydarzeniem chcesz się podzielić. Z wielką radością się chwalisz, a gdy jest źle, szukasz wsparcia. Gdy kochasz, w naturalny sposób potrzebujesz zostać w kimś w kontakcie.
Nie idealizujesz
Miłość to nie to samo co zauroczenie. W miłości widzisz drugiego człowieka takim, jakim on jest. Oczywiście nieco lepiej niż innych, bo przecież wybrałaś właśnie jego. Jednak nie ma mowy o idealizacji. Znasz wady wybranej osoby. I co istotne akceptujesz je.
Masz za sobą etap z różowymi okularami na nosie. Już wiesz, że nikt nie jest doskonały, ale wcale ci nie przeszkadza to, żeby wybierać właśnie tę osobę wśród tysięcy innych.
Jesteś gotowa bronić swojej miłości, wspierać i być obok, zawsze.
Po zaangażowaniu
Po czym poznać, że to miłość? Poświęcisz wiele, żeby się spotkać. Zrobisz mnóstwo, żeby się skontaktować. Nie potrzebujesz zachęt, żeby szukać drugiej osoby. W naturalny sposób dążysz do tego, żeby być obok.
Słuchasz, zadajesz pytania, zapamiętujesz, budujesz relacje.
Nie boisz się przyznać do błędu, przepraszasz, gdy zawalisz. Starasz się działać szczerze i uczciwie. Twoje cele są transparentne.
Po czym poznać, że to miłość? Chcesz być blisko
Miłość sprawia, że chcesz być blisko. Nie tylko mentalnie, ale również fizycznie. Utrzymujesz z bliską osobą kontakt wzrokowy. Nachylasz w jej stronę, gdy rozmawiasz. Twoje stopy są skierowane w jej stronę. Gdy przechodzisz obok, dotykasz pleców, ramion, czy głowy. Nie tracisz żadnej okazji, żeby móc być blisko.
Szukasz kontaktu – chwycenia dłoni, przytulenia, pocałunków. Miłość sprawia, że pragniesz być blisko obiektu swoich uczuć. I zrobisz wiele, by tak się stało. Czymś naturalnym staje się chodzenie ramię w ramię, leżenie razem na kanapie, czy spoglądanie na siebie.
Chcesz dobra drugiej osoby
Po czym poznać, że to miłość? Chcesz dobra drugiej osoby. Gdy jest to miłość dojrzała, to nawet jeśli ceną miałoby być Twoje usunięcie się w cień, decydujesz się na to. Bo wyżej cenisz szczęście obiektu miłości niż obawiasz się własnego cierpienia. Na tym właśnie polega miłość. Że jeśli nie możecie być razem, z różnych powodów, to przynajmniej nie chcesz przeszkadzać w szczęściu osobie, którą kochasz.
Cierpisz, gdy ona cierpi
Miłość sprawia, że współodczuwamy. Wzrasta nasz poziom empatii. Gdy obiekt naszej miłości cierpi, my też cierpimy. Gdy doświadcza smutku, nam on również się udziela. Miłość ma to do siebie, że zwiększa naszą wrażliwość, zwłaszcza na drugiego człowieka.
Po czym poznać, że to miłość? Po Tobie
Miłość nie tylko zmienia nasze zachowanie w stosunku do drugiej osoby. Zmienia też nas. My się inaczej zachowujemy niezależnie, czy obiekt naszej miłości jest obok, czy też nie.
Najprawdopodobniej mamy więcej energii. Mniej śpimy, a więcej skupiamy się na tym, żeby nasze życie było lepsze. Przykładamy najpewniej większą uwagę do wyglądu, ubrania. Bywa, że stajemy się bardziej towarzyskie. Czujemy więcej, dlatego też szukamy sposobów, żeby doświadczać więcej. Wiele osób zwraca się w kierunku sztuki, muzyki, literatury, malarstwa. Być może podejmuje ważne decyzje dotyczące życia i przyszłości. I w każdym tym aspekcie bierze pod uwagę obiekt swojej miłości. To jej plany, cele są ważnym argumentem na przyszłość.
Zostaw komentarz