Główne menu

Inf.prasowe
Podkład kryjący – jaki wybrać, by ukryć niedoskonałości cery, a przy tym nie mieć efektu maski?

Przebarwienia, wypryski, drobne zmarszczki czy pękające naczynka – każda kobieta ma coś do ukrycia. Jeśli zwykły krem tonujący ci nie wystarcza, a jednocześnie chciałabyś zachować naturalny wygląd, sprawdź, jak wybrać i używać podkładu kryjącego, który zdziała cuda.

Jak wybrać podkład kryjący?

Aby wybrać kolor podkładu najlepiej pasujący do twojej cery, nałóż odrobinę kosmetyku na czystą skórę, w okolicach żuchwy (patrz na kolor szyi, a nie twarzy) i odczekaj około 10 sekund. Gdy się utleni, zobaczysz, czy współgra z twoją karnacją. Nie jesteś pewna, czy pasuje? Postaw na podkład o ton ciemniejszy niż odcień twojej skóry, szukaj kosmetyku z ciepłymi, morelowymi pigmentami (ożywią cerę zamiast nadawać jej sztuczny, niezdrowy odcień).

Pamiętaj, by trafnie ocenić też rodzaj swojej skóry:

Jak nakładać podkład kryjący, by zatuszować niedoskonałości?

Oto podstawowe zasady wykonywania makijażu kamuflującego. Masz już swój podkład? To do dzieła:

Nakładaj podkład oszczędnie! Unikaj zwłaszcza nadmiernego wsmarowywania kosmetyku w okolicach drobnych zmarszczek czy fałd skórnych, bo tylko jeszcze bardziej uwydatnisz te miejsca. A makijaż maskujący musi wyglądać naturalnie.

Pamiętaj o odpowiedniej kolejności nakładania kosmetyków: krem, baza, korektor, podkład, puder. Jeśli używasz korektora, podkład nanoś delikatnie, by nie zepsuć efektu. Nigdy nie nakładaj korektora na podkład, chyba że ma podobną barwę i konsystencję.

Do nakładania podkładu używaj pędzla albo gąbki. Pod wpływem ciepła palców kosmetyk staje się bardziej płynny, przez co trudniej rozprowadzić go równomiernie.

Unikaj smarowania podkładem kryjącym okolic oczu, jeśli próbujesz zatuszować opuchnięcia i worki pod oczami. Wystarczy jasny korektor nałożony w niewielkich ilościach na granicy opuchniętego miejsca i policzka.

Masz dużo do schowania pod makijażem? Nie kupuj sypkich pudrów kryjących, zdecydowanie lepszy efekt osiągniesz za pomocą kryjącego podkładu w płynie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>