Główne menu

Inf. prasowa
Pomoc domowa, czyli twój czas wolny

W gonitwie dnia codziennego mamy coraz mniej czasu zarówno dla siebie samych, jak również dla naszych przyjaciół i rodziny. Praca zawodowa pochłania coraz więcej czasu, a obowiązki domowe się piętrzą. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest zatrudnienie pomocy domowej. Będzie to niewielkie obciążenie dla naszego budżetu, a zyskamy dzięki temu nie tylko czysty dom, do którego przyjemnie wracać po pracy, ale także dodatkowy czas wolny, który będziemy mogli wykorzystać wedle swojego uznania.

W czym pomoże pomoc domowa?

Zakres obowiązków, jakie chcemy powierzyć osobie zatrudnionej w charakterze pomocy domowej, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Pomoc domowa pomoże nam w gruntownym sprzątaniu po remoncie, wyprowadzaniu psa, opiece nad dzieckiem lub osobą starszą, a nawet zajmie się drobnymi pracami remontowymi. Wszystko zależy od jej kompetencji i umiejętności, a także naszych wymagań. Najczęściej jednak pomoc domową zatrudniamy do sprzątania domu – zakres i częstotliwość prac ustalamy indywidualnie z zatrudnioną osobą. Do obowiązków pomocy domowej może należeć zarówno cotygodniowe sprzątanie części mieszkalnych, czyli salon, kuchnia i łazienka, jak również możemy ustalić dodatkowe, gruntowne sprzątanie całego domu, łącznie z myciem okien i przeczyszczeniem garażu lub piwnicy co jakiś czas – np. raz na dwa miesiące. Niektóre osoby chętnie przyjmują też dodatkowe prace w ogrodzie lub gotowanie. Pamiętajmy jednak, ze pomoc domowa pracuje za stawkę godzinową, dlatego wymiar czasu pracy musi być odpowiednio dostosowany do zakresu powierzonych obowiązków. Jeśli nasz dom ma ponad 100m2, nie wymagajmy, by został wysprzątany w ciągu jednej czy dwóch godzin.

Gdzie szukać odpowiedniej osoby?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zatrudnienie osoby do sprzątania mieszkania i określiliśmy, czym ma się ona zajmować, można rozpocząć poszukiwania. Możemy zapytać rodziny i znajomych, czy nie znają kogoś godnego polecenia. Istnienie jednak niebezpieczeństwo, że osoba polecona może nie mieć już czasu na kolejne zlecenia. Wówczas zostaje nam przeglądanie ogłoszeń w internecie. Warto zajrzeć na specjalistyczny portal pomocedomowe.pl, na którym znajdziemy oferty osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze pomocy domowej w naszym mieście. Za pomocą wyszukiwarki możemy dodać pozostałe kryteria, takie jak np. wymiar czasu pracy, zakres ceny za godzinę usługi oraz gotowość do podjęcia pracy od zaraz. Na profilach wszystkich kandydatów znajdziemy również oceny i referencje od poprzednich pracodawców, co ułatwi nam wybór. Jeśli już uda nam się znaleźć odpowiedniego kandydatka lub kandydatkę, warto spisać umowę, która będzie zabezpieczeniem zarówno dla klientów, jak i zatrudnionego.

Chociaż zatrudnienie osoby do pomocy w domu jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla najbogatszych, dziś z tego typu usług korzysta coraz więcej konsumentów. Pamiętajmy, że jest to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu z bezcennym czasem wolnym, który zyskamy dla siebie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>