Post. Dla zdrowia i dla siebie
Jesteś wiecznie głodna? Ciągle masz ochotę na słodycze? A może czujesz się ustawicznie zmęczona? Już o 11 masz wrażenie, że nie dotrwasz do 16 i do końca pracy? Rozwiązaniem jest post. Post, który pozwoli Ci zresetować swój organizm, spalać tłuszcz, wyregulować hormony i odzyskać upragnioną energię i radość życia. Najtańsze i najszybsze rozwiązanie, by poprawić jakość życia!
Zamiast diety cud: post
Post to rozwiązanie polecane zamiast diety cud. Nie jest opcją chwilową, dającą efekty na jakiś czas, ale metodą zmieniającą myślenie o zdrowiu i samopoczuciu. Oddziałuje na przyczyny odczuwania nieprzyjemnych symptomów. Reguluje i poprawia komfort życia. Nic dziwnego, że jest to rozwiązanie coraz chętniej praktykowane na całym świecie. Doczekało się też licznych publikacji, także najnowszej przetłumaczonej właśnie na język polski.
Doktor Mindy Pelz napisała bestsellerową książkę „Postny reset dla kobiet”, w której tłumaczy, jak pościć w zgodzie ze swoim organizmem, etapem życia, czy w skali mikro – momentem cyklu miesiączkowego. To prawdziwe kompendium, starannie przygotowany przewodnik, z którym naprawdę warto
się zapoznać.
Dlaczego warto?
Post nie jest po to, żeby się gnębić. To proste rozwiązanie praktykowane na całym świecie, przynoszące fantastyczne efekty:
- żeby wydłużyć życie,
- pozbyć się problemów z metabolizmem, stanowiących przyczynę wielu dolegliwości,
- zapobiegać wielu poważnym chorobom,
- poprawić samopoczucie przy zdiagnozowaniu wielu chorób przewlekłych,
- obniżyć lub całkowicie zlikwidować stany zapalne w organizmie,
- spowolnić starzenie,
- poczuć się lepiej,
- dodać sobie energii,
- ustabilizować hormony,
- utrzymywać zdrową wagę,
- jasno myśleć,
- pozbyć się mgły mózgowej,
- zmienić swoje życie na lepsze.
Post może zapobiec wielu chorobom, uważanym za plagę dzisiejszych czasów, chorobom układu krążenia, niepłodności, cukrzycy, chorobom autoimmunologicznym, nowotworom, zespołowi chronicznego zmęczenia, demencji, chorobie Alzheimera. Post, co równie istotne, ma działanie nie tylko profilaktyczne, ale również lecznicze. Może mieć korzystny wpływ na zaburzenia nastroju, a nawet leczyć depresję (prowokowane występowaniem wahań poziomu cukru we krwi), może nawet uśmierzać ból.
Kluczowe jest to, co jesz, gdy nie pościsz
Ważny jest nie tylko post, ale dobre przygotowanie do niego. Mianowicie, żeby jeść to, co nam służy. Chodzi o to, żeby w naszym jadłospisie były naprawdę wartościowe produkty, takie, które dodają energii i prawdziwie nas
odżywiają. Nie powodują obniżenia nastroju, senności i rozdrażnienia.
Co zatem jeść?
Coraz głośniej mówi się o ograniczaniu węglowodanów i zwiększeniu ilości dobrych tłuszczy i białek w diecie. To dlatego szalenie popularna staje się obecnie dieta ketogeniczna.
Po czym poznać, że masz problem?
Czy post jest dla Ciebie? Czy powinnaś przemyśleć zmianę diety. Tak, jeśli:
- masz problem z niejedzeniem przez cztery godziny,
- ciągle coś podjadasz,
- czujesz się niewyspana, zmęczona,
- Twoja talia jest coraz szersza,
- masz wysoki poziom cukru we krwi,
- masz wysokie ciśnienie.
Wszystkie te sygnały wskazują na to, że najprawdopodobniej cierpisz z powodu hipoglikemii. I ten fakt powinien wzbudzić Twoją czujność. Tym bardziej, że jest on powszechny.
We wspomnianej wyżej książce „Postny reset dla kobiet” przeczytamy o badaniu, które wskazuje, że tylko 12% Amerykanów ma prawidłowy metabolizm. W Polsce pewnie liczby te nie prezentują się dużo lepiej. To niestety bardzo niedobra wiadomość, co pokazują statystyki dotyczące otyłości. Okazuje się, że aż 800 milionów ludzi na świecie żyje z otyłością.
Prognozuje się, że do 2030 roku aż 250 milionów dzieci na świecie będzie otyłych. To wzrost na przestrzeni lat o aż 60%! Przerażające, prawda?
Post
Rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych jest post. Metoda najszybsza i nic niekosztująca.
I coraz chętniej praktykowana. Żeby jednak pościć dobrze, trzeba robić to w zgodzie ze swoim ciałem, w przypadku kobiet – w harmonii z gospodarką hormonalną. Trzeba wiedzieć, co jeść i kiedy, jak długo pościć. Nieumiejętnie
przeprowadzony post może bowiem doprowadzić do wielu problemów – wypadania włosów, niepokoju, może powodować problemy z tarczycą, ze snem, a także prowadzić do zaburzeń cyklu miesiączkowego.
Jak pościć? Tego właśnie dowiecie się z fenomenalnej książki „Postny reset dla kobiet” doktor Mindy Pelz
Dziękuję Wydawnictwu Znak za udostępnienie książki do recenzji.
Zostaw komentarz