Główne menu

Potrzeby kobiet po 30 roku życia

Mówi się, że kobieta po 30 ma właściwie wszystko, jedyne czego jej brakuje to czasu. Nie ma czasu, żeby się porządnie wyspać, porządnie odpocząć. Ciągle za czymś goni, z czymś próbuje zdążyć. A to dlatego, że jej potrzeby są ogromne, a apetyt na życie jeszcze większy. Jakie są potrzeby kobiet po 30 roku życia? I dlaczego tak mocno różnią się od tych, które miałyśmy po 20.

Potrzeby kobiet po 30 roku życia

Powiew czasu

Po 30 to czas na stabilizację. O ile po 20 się więcej szalało, to dekadę później zazwyczaj jest nieco spokojniej. Najczęściej mamy już nieco ustabilizowaną sytuację w pracy, a nawet jeśli nadal szukamy swojego miejsca, to już wiemy, czego absolutnie nie akceptujemy, a na co możemy się zgodzić. Mamy zatem cel.

Podobnie w relacjach. Wyraźnie wiemy, czego pragniemy, a co na samym wstępie odrzucamy. Pod tym kątem jest inaczej niż dotychczas. Czas zrobił swoje, mamy większe doświadczenie i to właściwie wszystko zmienia.

Nasze potrzeby są już jasne, wyraźnie określone. Nie wahamy się tak, jak dotychczas, czas szalonych prób i eksperymentowania też jakby minął. Nadal decydujemy się na nowości, jednak z kategorii, która nam pasuje. Nie łapiemy całego świata za nogi, tylko to, co jest dla nas najlepsze.

Każda z nas jest inna

Choć panuje pogląd, że po 30 to kobieta chce tylko męża i dzieci, to nie zawsze jest to prawda. Nie każda z nas ma taką samą receptę na życie. I nie każda ma podobne potrzeby do tych, które nam się wmawia, że powinnyśmy mieć.

Coraz częściej kobiety świadomie rezygnują z tradycyjnej rodziny. Nie czują potrzeby posiadania dzieci. Nie mają instynktu macierzyńskiego. I w związku z tym, że go nie posiadają, nie próbują na siłę się wpasować w obowiązujące wzory. A mężczyźni? Niektóre z nas decydują się na niezobowiązujące związki, inne z uwagi na wcześniejsze rozczarowania – trzymają mężczyzn na dystans. Wolą być same niż decydować się na relacje, które im nie odpowiadają.

Dzisiejsze trzydziestolatki mają na tyle odwagi i determinacji, by żyć po swojemu.

Dla każdej bowiem szczęście oznacza co innego. Nie zawsze jest ono ujęte w klasyczne ramy. Czasami receptą na życie są podróże, praca z różnych zakątków świata, wolontariat, rozwój duchowy, sport, wyzwania różnego typu, odkrywanie siebie na wielu obszarach. Dla wielu kobiet najważniejsza jest wolność i niezależność. I o ile mamy tego świadomość, o tyle możemy żyć w zgodzie z sobą i nie przejmować się opiniami otoczenia.

Potrzeby kobiet po 30

A jak wyglądają potrzeby kobiet po 30 w tym jednym aspekcie, łóżkowym?

Tutaj badania pokazują, że po 30 rozkwitamy. Mamy większy apetyt na bliskość, lubimy spełnienie w tym zakresie. Już tak się nie wstydzimy, nie skupiamy na drobnostkach, umiemy czerpać z życia to, co najlepsze.

Gdy wspominamy własne obawy sprzed paru lat, to co najwyżej się z politowaniem uśmiechamy. Jak mogłyśmy tak mocno się przejmować tym, co kompletnie nie ma znaczenia? Teraz mamy już wiedzę, odwagę…i przekonanie, że warto wyciskać z życia, to co najlepsze. Stąd również w łóżku zaskakujemy, także siebie. Ku radości wszystkich. 😉

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>