Główne menu

Inf. prasowa
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – fakty i mity

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających, wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to uniwersalny wypełniacz, który z powodzeniem wykorzystywany jest w celu wypełniania zmarszczek, a także korekty wielkości i kształtu ust. Tego typu zabiegi uznawane są za bardzo bezpieczne, a zarazem efektywne. Mimo ogromnej popularności zabiegu, wciąż jeszcze pojawiają się wątpliwości, niedomówienia czy mity związane z powiększaniem ust. O przedstawienie rzetelnych faktów dotyczących powiększania ust kwasem hialuronowym oraz obalenie najczęstszych mitów poprosiliśmy eksperta medycyny estetycznej, dermatologa w Klinice Neonia w Krakowie Ewę Kopycińską.

– Powiększanie ust z wykorzystaniem wypełniacza – kwasu hialuronowego to zabieg uwielbiany zarówno przez osoby młode, jak i te bardziej dojrzałe. To najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie wymarzonych, kształtnych i pełnych ust. Czy to zabieg całkowicie pozbawiony jakichkolwiek kontrowersji?

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w celu powiększania i modelowania ust https://neonia.com.pl/problem-zabieg/powiekszanie-ust-krakow/ to zabieg o wysokim stopniu bezpieczeństwa, minimalnej inwazyjności i niemal całkowicie wyeliminowanym ryzyku wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Procedura jest niezwykle bezpieczna, co wynika zarówno z charakteru samego kwasu hialuronowego, jak i nieinwazyjnego przebiegu całej procedury. Zabieg sprowadza się do wykonania kilku nakłuć okolicy czerwieni wargowej w celu wprowadzenia niewielkich objętości preparatu. Zabieg pozbawiony jest jakichkolwiek kontrowersji, gdyż jest z powodzeniem wykonywany na całym świecie i uznawany jest jednogłośnie za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej. Pokutuje jednak kilka mitów związanych z zabiegiem, wynikających z braku rzetelnych faktów i powtarzaniu błędnych informacji.

– Jakie są zatem najczęściej powtarzane mity o powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Jeden z najczęściej powtarzanych mitów dotyczy oczywiście ten dotyczący ryzyka pojawienia się przerysowanego efektu i powstania tzw. kaczego dzióbka. Mowa o nadmiernie powiększonych ustach, co jest efektem użycia tak dużych ilości wypełniacza, że zlokalizowany jest on nie tylko w obrębie czerwieni wargowej, ale także poza nią. Faktem jest jednak, że taki niepożądany efekt powstaje jedynie wówczas, gdy zabieg przeprowadzany jest nieumiejętnie, przez osobę nie mających odpowiednich kwalifikacji. Inną przyczyną jest uleganie presji klientki, która chce osiągnąć efekt znacznego powiększenia ust, a osoba wykonująca zabieg poddaje się takim żądaniom – nawet wówczas, gdy efekt zabiegu nie harmonizuje z urodą klientki. Jeśli jednak zabieg wykonywany jest przez doświadczonego eksperta – wtedy można być pewnym, że efekt zabiegu będzie bardzo naturalny.

– To na pewno nie jedyny mit dotyczący zabiegu powiększania ust. Kolejnym jest ten dotyczący zastosowania zabiegu – wiele osób myśli, że dzięki iniekcjom kwasu hialuronowego możliwe jest jedynie powiększenie ust. A przecież zastosowanie wypełniacza jest znacznie szersze.

Rzeczywiście – kwas hialuronowy może być wykorzystany w celu zwiększenia objętości czerwieni wargowej. Ale nie tylko – wypełniacz ten umożliwia także skorygowanie asymetrii ust, zarówno tej występującej pomiędzy górną i dolną wargą, jak i pomiędzy lewą a prawą stroną ust. Ponadto kwas hialuronowy wykorzystywany jest w celu wymodelowania łuku Kupidyna, a także podniesienia opadających kącików ust.

– Kolejny częsty mit to ten dotyczący tego, że kwas hialuronowy wprowadzony w usta jest wyczuwalny, a nawet zauważalny gołym okiem.

Nie jest to prawdą, gdyż do zabiegu powiększania i modelowania ust wykorzystywany jest kwas hialuronowy o odpowiednim stopniu usieciowania. Oznacza to doskonałą plastyczność preparatu i możliwość wiernego naśladowania tkanki ust. Odpowiednio wykonane iniekcje kwasu hialuronowego, masaż po zabiegu umożliwiający odpowiednią dystrybucję preparatu oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych minimalizują ryzyko powstania grudek, które są widoczne pod powierzchnią skóry.

– Pora rozprawić się z jeszcze jednym mitem – tym dotyczącym bolesności zabiegu. Czy powiększanie ust bardzo boli?

Iniekcje kwasu hialuronowego wykonywane są przy pomocy cieniutkiej igły, zatem nie towarzyszy im znaczna bolesność. Uczucie niewielkiego bólu oraz rozpierania podczas aplikowania preparatu można zredukować, stosując znieczulenie okolic ust przy pomocy kremu a preparaty często mają lidokaine. Dzięki temu zabieg jest prawie bezbolesny.

– Pora zatem na przedstawienie kilku najistotniejszych faktów dotyczących zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Jak przebiega zabieg i ile trwa?

Zabieg powiększania ust trwa około 30 minut i sprowadza się do ostrzykiwania określonych partii ust niewielkimi objętościami kwasu hialuronowego. W zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt, wykonywane są iniekcje wzdłuż linii czerwieni wargowej lub iniekcje prostopadłe do przebiegu granicy ust. Po zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż, wspomagający odpowiednią dystrybucję preparatu oraz stosuje okłady chłodzące.

– Jakie znaczenie dla powodzenia zabiegu ma odpowiednie postępowanie przed – i pozabiegowe?

Odpowiednia pielęgnacja okolic ust przed i po zabiegu rzeczywiście minimalizuje ryzyko wystąpienia takich działań niepożądanych jak infekcje czy redystrybucja preparatu poza czerwień wargową. Przed zabiegiem należy pamiętać o rezygnacji ze spożywania alkoholu, zalecenie to aktualne jest także po zabiegu. W okresie okołozabiegowym, czyli na 5 dni przed i 5 dni po zabiegu warto zażywać doustne leki hamujące rozwój wirusa opryszczki. Po zabiegu należy ponadto pamiętać o unikaniu sauny czy solarium, a także utrzymaniu okolic ust w czystości.

– Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu powiększania ust?

Średni czas utrzymywania się efektów to 6 – 12 miesięcy. Tak szerokie widełki czasowe wynikają z faktu, iż tempo degradacji preparatu z kwasem hialuronowym jest różne u każdego pacjenta. Na pewno na spowolnienie tempa degradacji kwasu hialuronowego, a zatem na wydłużenie czasu utrzymywania się efektu spory wpływ ma rezygnacja z palenia papierosów czy ekspozycji na słońce.

– Czy zabieg można powtarzać?

Oczywiście, że tak. Większość osób poddających się powiększaniu ust, decyduje się na powtórzenie zabiegu. Wynika to z faktu, iż rezultaty zabiegu są na tyle zadowalające, że trudno oprzeć się pokusie ponownego upiększenia ust, a także ich nawilżenia i odmłodzenia. A z każdym kolejnym zabiegiem efekty utrzymują się coraz dłużej.

Artykuł powstał we współpracy z : https://drkopycinska.krakow.pl/

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>