Główne menu

Inf. prasowa
Poznaj Liki24.pl – inteligentną wyszukiwarkę tanich leków z opcją dostawy do domu

Mieszkańcy Warszawy już od lipca br. mogą skorzystać z innowacyjnej platformy Liki24.pl, która jest czymś więcej niż porównywarką cen leków. To inteligentna wyszukiwarka, która łączy się z systemami warszawskich aptek, by w kilka sekund znaleźć tę, w której dany lek jest dostępny i jest w najniższej cenie. Klient może od razu zamówić go online z dostawą do domu. Projekt jest bliźniaczym serwisem swojego ukraińskiego odpowiednika, który u naszych sąsiadów zrobił prawdziwą furorę. Czy w Polsce też ma szansę odnieść sukces?

 

Jak działa serwis Liki24?
Liki24.pl to platforma pośrednicząca w zakupie leków przez Internet. Nie jest więc to zwykły sklep online, lecz zaawansowana wyszukiwarka, która pozwala klientowi sprawdzić dostępność danego medykamentu w lokalnych aptekach stacjonarnych i porównać jego ceny. Po znalezieniu najtańszego produktu można go od razu zamówić, a zostanie on jak najszybciej dostarczony kurierem do domu. Co ciekawe, to właśnie kurierzy dokonują zakupu w wybranej aptece, a więc niejako wyręczają klienta, który nie musi tracić czasu na dojazd do wybranej placówki, ani na stanie w kolejkach. 

Na stronie serwisu widnieje informacja, że dzięki wyszukiwarce tanich leków można zaoszczędzić nawet 30% ceny. To dużo, zważywszy, że ceny medykamentów w Polsce są dość wysokie.

Atutem serwisu są także wygodne opcje dostawy i płatności. Na dowóz leków można liczyć od poniedziałku do soboty, ale co ważne, złożenie zamówienia do godziny 14:00 gwarantuje dostawę jeszcze w tym samym dniu. Klient ma także do wyboru płatność przelewem (za pośrednictwem systemu PayU) lub za pobraniem przy odbiorze zakupów.

Czy ukraiński start-up podbije polski rynek?
Za stworzeniem serwisu Liki24.pl stoi ukraiński start-up, a przede wszystkim jego założyciel i dyrektor generalny Anton Avrinsky, który ma już za sobą wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu różnych projektów IT. Na Ukrainie platforma Liki24 powstała w 2017 roku i do dzisiaj zrealizowała już przeszło 500 tysięcy zamówień. Biznes rozwinął tam skrzydła wraz z początkiem pandemii koronawirusa, gdy dla wielu osób „uwięzionych” w domu na kwarantannie jedynym sposobem na szybki zakup ważnych leków było właśnie skorzystanie z usług platformy.

W Polsce serwis na razie działa w Warszawie, współpracując z około 1000 aptek. Bazą tej współpracy jest autorskie oprogramowanie, które integruje się z systemami ERP aptek, błyskawicznie analizując ceny i dostępność leków. Dodatkowo system opracowuje optymalne trasy dla kurierów, umożliwiając tym samym jak najszybszą dostawę leków do klientów.

Polska odsłona serwisu Liki24 dopiero rozpoczyna podbój naszego rynku, ale firma ma plany znacznie bardziej ambitne. Środki na rozwój biznesu już pozyskała – inwestorzy wpłacili 5 milionów dolarów, które będą przeznaczone na zwiększenie zatrudnienia i właśnie rozszerzanie działalności, nie tylko na inne miasta Polski, ale także na stworzenie podobnych serwisów w innych krajach.

Innowacyjny projekt ukraińskiej spółki ma duże szanse na powodzenie. Pandemia koronawirusa już znacząco zmieniła nawyki konsumentów w kwestii robienia zakupów, którzy coraz chętniej korzystają z opcji zamawiania towarów online, aby nie narażać się na kontakt z chorymi. Liki24.pl zapewnia jednak coś więcej niż bezpieczeństwo – pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i sporo pieniędzy, a to przecież w kupowaniu zawsze miało kluczowe znaczenie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>