Główne menu

Inf. prasowa
Poznaj wyjątkową biżuterię od Skarbów Murano

Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo – niezależnie czy wychodzi na galę czy na kolację z mężem lub przyjaciółmi. Od lat istotnym elementem każdej damskiej stylizacji jest piękna i kobieca biżuteria w formie kolczyków, naszyjników czy bransoletek. Warto poszukując biżuterii sięgać po oryginalne kolekcje, które zdecydowanie dodadzą szyku naszym kreacjom. Taka właśnie jest biżuteria od Skarbów Murano. Te ręcznie wykonywane małe dzieła sztuki zachwycą każdą kobietę i sprawią, że będzie czuła się wyjątkowo. Zapraszamy do świata Skarbów Murano i zapoznania się z najnowszą kolekcją kolczyków i wyjątkowych kompletów biżuterii.

Historia szkła Murano

Biżuteria od Skarbów Murano jest tworzona z najwyższej jakości szkła weneckiego, którego historia sięga XIII wieku. To wówczas władze Republiki Weneckiej w trosce o tamtejszych rzemieślników i ich zakłady, narażonw na pożary, zdecydowały o przeniesieniu wszystkich warsztatów na niewielkich rozmiarów wyspę o nazwie Murano. Dzięki zgromadzeniu tak wielu talentów na niewielkiej powierzchni, w naturalny sposób wyspa Murano stała się kolebką biżuterii, w której główny punkt stanowiło efektowne szkło.

Dzisiaj biżuteria oferowana przez polski sklep Skarby Murano z powodzeniem znajduje swoich właścicieli na całym świecie. W sklepie online znajdziemy bogatą ofertę kolczyków i kompletów wykonanych ze słynnego szkła Murano w połączeniu ze srebrem oraz srebrem pozłacanym.

Warto również podkreślić, że szkło Murano wykorzystywane w biżuterii jest poddawane dwóm rodzajom obróbki: w technice millefiori oraz w technice a lume. Pierwsza – millefiori – pochodzi od słowa „millefiori”, które dosłownie znaczy tysiące kwiatów. W biżuterii wykonywanej tą techniką delikatny kwiatowy wzór i niebanalne połączenie kolorystyczne sprawia, że jest on subtelny a jednocześnie widoczny i tworzący niezwykle kobiety akcent stylizacyjny. Biżuterię wykonaną w tej technice znajdziemy w szerokiej palecie barw.

Z kolei druga technika – a lume – możemy przetłumaczyć jako „pod lampą. Ta technika polega na wykorzystywaniu źródła ciepła (pochodni z butlą wypełnioną gazem i powietrzem) do tego by szklane pręty przetapiać do takiego stopnia, by szkło stawało się plastyczne i poddatne na kształtowanie. W tym wypadku mnogość kształtów jest nieskończona, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i kreatywność artysty.

Wyjątkowa biżuteria dla każdej kobiety

W portfolio Skarbów Murano znajdzie coś dla siebie każda kobieta. Zaczynając od kolczyków – które uznawane są za najbardziej kobiecy element biżuterii – znajdziemy tu szeroki wybór różnych wzorów i modeli. Poczynając od kolczyków pozwalających na tworzenie biżuterii modułowej, poprzez kolczyki srebrne, kolczyki srebrne pokryte delikatną złotą powłoką oraz kolczyki Murrina z oryginalnym wzorem wykonanym techniką Millefiori. Wszystkie występujące modele są wykonane ze srebra próby 925 i wytrzymałego szkła Murano. Wyróżniają je również różne rodzaje zapięć. Znajdziemy tu m.in. zapięcie angielskie, bigiel otwarty i wkrętki, tak by każda kobieta mogła znaleźć coś dla siebie.

Sprawdź kolczyki od Skarbów Murano już dzisiaj i znajdź swój wyjątkowy model.

Fanki kolczyków mogą również zdecydować się na zakup biżuterii w komplecie. Kolczyki znajdziemy w zestawach z zawieszkami bądź z łańcuszkami. Dzięki temu decydując się na komplet zyskujemy pewność, że nasz zestaw będzie świetnie ze sobą się komponował i tworzył efektowną całość, dopełniając każdą stylizację, obok której nikt nie będzie mógł przejść obojętnie. Taki zestaw to również doskonały pomysł na prezent.

Poznaj komplety od Skarbów Murano i znajdź swoją idealną biżuterię.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>