Główne menu

Prezent dla ogrodniczki. Co kupić?

Gdy sezon trwa w pełni, korzystamy z ciepłej pogody. Często też zastanawiamy się nad prezentem na taras czy do ogrodu. Co wybrać, jeśli mamy niezbyt duży budżet? Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę z kategorii prezent dla ogrodniczki do 300 złotych.

Prezent dla ogrodniczki

Prezent dla ogrodniczki. Kwiaty

Oczywiście do ogrodu doskonale nadają się kwiaty jako prezent. Na przykład sadzonki róży, tradycyjnej lub na pniu, oleander, rododendron. Być może dobrym pomysłem będzie zakup drzewka miniaturki?

Naczynia

Deska z pokrywką, która doskonale zapewni ochronę przed owadami, termos z pompką – idealny na chłodniejsze letnie lub jesienne wieczory. Na tarasie przydają się naczynia, które dbają o odpowiednią temperaturę dań i napojów, a także takie, które chronią posiłki przed „atakiem” owadów.

Kociołek myśliwski

Kociołek myśliwski to świetny sprzęt do ogrodu. Pozwala przygotować pyszne danie z jednego gara – czy to mięso, czy również warzywa. Posiłki spożywane na świeżym powietrzu zapewniają dodatkowe walory smakowe. A jak przy tym ciekawie ten kociołek myśliwski wygląda! Mocna, żeliwna forma niewątpliwie skupia uwagę.

Hotel dla owadów i poidełko dla ptaków

Każdy ogród może być zdrowszy, harmonijny. Zwłaszcza jeśli o to mądrze zadbamy. Dobrym pomysłem jest zakup hotelu dla owadów oraz poidełka dla ptaków.

Prezent dla ogrodniczki. Dobry sekator

Każdy ogrodnik najprawdopodobniej ucieszy się z dobrego sekatora. W ogrodzie taki drobny sprzęt jest niezastąpiony. To jeden z tych praktycznych narzędzi, które warto mieć, nawet w ilości kilku sztuk i w różnej wersji – długiej i krótkiej.

Kominek stołowy

Atmosferę, którą zapewnia kominek łatwo osiągnąć, jeśli mamy w domu kominek. To oczywiste. Jednak nie każdy go posiada. Wtedy sprawdza się kominek stołowy, który wprowadza ciepłą atmosferę na taras. Inny pomysł z podobnej kategorii to palenisko ogrodowe.

Prezent dla ogrodniczki. Lampion

Piękny lampion wieczorem na tarasie tworzy niezwykły klimat. Można go kupić w wielu rozmiarach. Jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim praktyczny. Zapewnia źródło rozproszonego światła.

Zamiast lampionu można też wybrać latarnie na naftę. Przy okazji jednak uwaga, jeśli nie wiemy, w jakim stylu jest dany ogród, warto tego się dowiedzieć. Gusta są różne, nie wszystko do siebie musi pasować. Być może najlepszym pomysłem będzie bon do wykorzystania w sklepie ogrodniczym. Dzięki temu osoba obdarowana będzie mogła kupić dokładnie to, czego chce.

Hamak, leżak

Dobrym pomysłem na prezent będzie hamak, krzesło brazylijskie lub leżak. Wszelkie takie elementy, które pozwalają na odpoczynek w ogrodzie bywają naprawdę mile widziane.

Podkładka pod kolana

Prace w ogrodzie mogą być sporem wyzwaniem dla nóg, zwłaszcza kolan. Doskonały gadżet to specjalna podkładka pod kolana, która sprawdzi się dla każdego ogrodnika. Inny pomysł? Pas ogrodniczy lub specjalny fartuch.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>