Główne menu

Inf. prasowa
Prezenty gwiazdkowe dla najbliższych

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań. Wtedy wymieniamy upominki. Poniżej, kilka pomysłów, które sprawią, że obdarowany naprawdę się uśmiechnie.

Biżuteria i kosmetyki

Mówi się, że sztampowym pomysłem jest kupowanie Paniom na święta biżuterii lub kosmetyków. Faktem jednak jest, że niejedna kobieta ucieszy się z takiego upominku. Możemy postawić na absolutną klasykę i wybrać flakon perfum lub biżuterię z diamentami. Można też jednak zdecydować się na bardziej nietypowy upominek z tej kategorii. Na rynku dostępne są na przykład popularne charmsy w kolaboracjach z markami takimi jak Disney – bajkowa lub filmowa zawieszka na pewno ucieszy każdą miłośniczkę takich produkcji. Jeśli chodzi o prezenty z perfumerii, warto zainteresować się specjalnymi, świątecznymi zestawami, które dostępne są w wielu miejscach, także online. Często w takich świątecznych ofertach znajdują się limitowane serie kosmetyków, w specjalnej kolorystyce lub świątecznych opakowaniach, niedostępne w innych okresach roku.

Prezenty „przytulne”

Pora odczarować skarpetki jako świąteczny prezent. Przy obecnej mnogości wzorów i kolorów bez trudu znajdziemy idealną parę, która świetnie sprawdzi się w świątecznym okresie. Skarpetki należą do prezentów „przytulnych”, które idealnie sprawdzą się wszystkim osobom lubiącym długie wieczory w domu, pod ciepłym kocem z książką. Do takich upominków należy też ceramika w świąteczny wzór. Żeby uniknąć kupowania komercyjnego kubka z sieciowego sklepu, znajdźmy lokalną, polską markę, która tworzy niepowtarzalną ceramikę. Wśród tej kategorii upominków znajdują się także swetry świąteczne. Podobno im „brzydszy” tym lepszy. W tym okresie roku renifery, bałwanki i śnieżynki wypada nosić nawet gdy jest się seniorem rodu.

Elektronika i sprzęty

Poświąteczny urlop to czas gdy mamy najwięcej czasu, żeby zająć się nowymi elektronicznymi gadżetami. Każdemu miłośnikowi elektroniki taki prezent sprawi radość. W dziale elektronika stron takich jak Allegro, znajdziemy na przykład najnowsze modele smartfonów z wysokiej klasy aparatami, które nie ustępują w niczym lustrzankom. Warte uwagi są także smartwatche, będą one świetnym modowym dodatkiem, a jednocześnie idealnym gadżetem dla osób, które dbają o kondycję przez cały rok. Taki upominek może też zachęcić wszystkich tych, którzy po raz kolejny podejmują się noworocznego postanowienia „więcej ćwiczyć”, ale jak dotąd nigdy wystarczająco się nie zmobilizowali.

Warto też zajrzeć do działu AGD i RTV. Kogo nie ucieszyłby nowy telewizor, który świąteczne filmy pozwoli wyświetlać w kinowej jakości? Popularnym prezentem dla osób lubiących praktyczne upominki jest także odkurzacz, który sprząta sam i pomoże po świętach uprzątnąć mieszkanie… bez naszego udziału.

Książki

Książki to jedne z najczęściej kupowanych przez Polaków prezentów świątecznych. Nawet dla największego mola znajdziemy coś, czego jeszcze nie czytał – dział z nowościami przed świętami pęka w szwach. Warto zwrócić uwagę na najnowszą książkę J.K.Rowling „Ikabog”. Ta baśń dziejąca się w odległym królestwie Coniemiary spodoba się młodszym i starszym czytelnikom. Jeśli szukamy czegoś o typowo świątecznej tematyce, sprawdźmy „Na Święta przytul psa” Lizzie Shane, „Bez Ciebie to nie Święta” Beth Reekles oraz „Pierwszą taką Gwiazdkę” Karen Schaler. Jak obiecują okładki, książki te pozwolą nam bez reszty zanurzyć się w amtosferze Bożego Narodzenia.

Kupując prezenty, pamiętajmy o tym, że powinny się one podobać przede wszystkim osobom obdarowanym, nawet jeśli nie są do końca w naszym guście. Nie kupujmy prezentów zbyt zobowiązujących, jeśli nasze relacje nie są z kręgu tych najbliższych. Pamiętajmy także o tym, że istotne znaczenie ma jakość wykonania przedmiotu – ta cecha najbardziej rzuca się w oczy.

    Komentarz ( 1 )

  • jotka

    My po cichu robimy rozeznanie wśród najbliższych lub każdy robi listę upominków do wyboru i to się sprawdza:-)

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>