Główne menu

Inf. prasowa
Problemy skórne – co to są wągry?

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry na twarzy, dekolcie i plecach powinna być rutyną każdego dnia. Kiedy jednak pojawiają się problemy skórne, możesz zastanawiać się, czym są i jak sobie z nimi radzić. Sprawdź, co to są wągry, z czego wynika ich powstawanie oraz jak można próbować im zapobiegać. Dowiedz się również, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja skóry z wągrami i gdzie szukać profesjonalnych porad w tym zakresie.

Dowiedz się więcej – co to są wągry?

Na nosie, brodzie albo czole, a czasem także dekolcie czy plecach pojawiają się nieestetyczne wykwity i nie wiesz, czym są? Przeczytaj, co to są wągry, a znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości. Wągry, czyli inaczej zaskórniki to zatkane ujścia mieszków włosowych, które wynikają z nadprodukcji sembum przez gruczoły łojowe i niewłaściwego złuszczania naskórka. Można podzielić je na:

  • Zaskórniki zamknięte – microcomedones – drobne wypryski w białym kolorze,
  • Zaskórniki otwarte – ciemne, mogą być już nadkażone, wymagają szczególnej uwagi,
  • ropne krosty, czyli zaskórniki, które uległy bakteryjnym nadkażeniom.

Wągry pojawiają się bardzo często w okresie dojrzewania, gdy zaburzona jest gospodarka hormonalna organizmu. Występują, gdy skóra się przetłuszcza, również w wyniku niewłaściwego oczyszczania, pielęgnacji, doboru nieodpowiednich kosmetyków. Często na pojawienie się wągrów ma wpływ dieta, a w szczególności produkty mogące oddziaływać na pH skóry, tłuste dania, czekolada w dużych ilościach czy też orzechy.

Jak zapobiec pojawianiu się wągrów?

Kiedy wiesz już lepiej, co to są wągry, zapewne chcesz uzyskać informacje, jak zapobiegać wągrom. Nie jest to proste, gdyż często wymaga w pierwszej kolejności odnalezienia przyczyny problemu. Z całą pewnością jednak konieczna jest właściwa pielęgnacja skóry z wągrami. Dostępne są specjalne kosmetyki dla skóry z problemami, ważne jest jednak dobranie produktów w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Obok oczyszczenia, tonizacji i nawilżenia skóry, warto również zapoznać się z odkurzaczami do wągrów. Kolejnym krokiem jest zadbać o dietę, która pomoże w regulacji procesu przemiany materii. Jadłospis bogaty w tak zwane „witaminy piękności”, czyli przede wszystkim witaminę E, a także mikroelementy takie jak miedź i cynk może pozytywnie wpłynąć na stan skóry. Warto również ograniczyć spożywanie ciężkich, tłustych oraz ostrych dań.

Czy można usuwać wągry?

W sytuacji, gdy na własnej skórze doświadczasz, co to są wągry, z pewnością zastanawiasz się, czy można je usuwać. Z pewnością działanie to wymaga odpowiednich kosmetyków, wiedzy oraz zachowania pełnej higieny.

Gdzie znaleźć więcej informacji o wągrach?

Chcesz wiedzieć więcej, co to są wągry, jaka jest pełna geneza ich powstawania? Wejdź na portal https://swiat-kosmetykow.pl, gdzie znajdziesz kompletne rzetelne informacje w tematyce dbania o skórę i usuwania oraz zapobiegania wągrom. Sprawdź dostępne możliwości, by Twoja skóra mogła wyglądać zjawiskowo.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>