Główne menu

Inf. prasowa
Profesjonalna suszarka to najlepszy wybór dla Twoich włosów

Suszarka to sprzęt, którego używa praktycznie każdy. Obecna jest w większości domowych łazienek. Jeśli akurat rozmyślasz nad sprawieniem sobie nowej, to rzuć okiem na nasze rady, dzięki którym dopasujesz ją do swoich potrzeb. W związku z tym, że wymagania dotyczące suszarki najczęściej dotyczą mocy suszenia i jej wpływu na kondycję włosów na tym się skupimy.

Suszarka do włosów, aby spełniała swoje zadanie, musi być wysokiej jakości. Pozostaje pytanie jaka jest zatem najlepsza suszarka? Musi przede wszystkim mieć regulację temperatury, jonizację oraz dodatkowe akcesoria. Natomiast dla osób lubiących podnosić włosy u nasady doskonałą propozycję jest suszarka z dyfuzorem.

Czy istnieje suszarka, która nie niszczy włosów?

Nie istnieje sprzęt, który działa z wysoką temperaturą i nie ma żadnego wpływu na włosy. 

Po prostu wysoka temperatura nie jest czymś o czym włosy marzą. Ale jeszcze nic straconego. Profesjonalne suszarki fryzjerskie wyposażone są różne technologie, które mają włosy chronić. Najpopularniejsza z nich jest jonizacja, która można powiedzieć, że jest już standardem i występuje w większości modeli. Zabezpiecza włosy przed elektryzowaniem oraz puszeniem, dba o ich kondycję.  W trakcie suszenia wysoka temperatura rozchyla łuski włosowe, natomiast jony ujemne je domykają. Dzięki temu włosy są bezpieczne i chronione przed uszkodzeniami. Dodatkowo są łatwiejsze w późniejszej stylizacji. 

Warto też spojrzeć na regulację temperatury i prędkości nawiewu. Ta pierwsza właściwość jest szczególnie ważna w przypadku włosów osłabionych i cienkich, gdzie nie ma potrzeby suszenia ich na najwyższej temperaturze. Regulowana prędkość nawiewu jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy modelujesz włosy przy użyciu szczotki. Wolniejszy strumień powietrza daje możliwość bardziej precyzyjnej pracy, ponieważ można przytrzymać suszarkę dłużej w jednym miejscu bez rozwiewania włosów i przegrzewania skóry głowy. 

Sprawdź moc suszarki

Tutaj sytuacja jest bardzo prosta. Wartość mocy podawana jest w Watach. Im wyższa wartość, tym mocniejsza suszarka, no i w efekcie szybsze suszenie włosów. Do użytku domowego polecane są suszarki o mocy minimum 1600 W. Jeśli jednak Twoje włosy są bardzo grube i naprawdę ciężko się suszą, to warto postawić na sprzęt, który ma powyżej 2000W.  

Należy również zawsze pamiętać, że im dłużej suszysz włosy, tym bardziej narażasz je na działanie wysokiej temperatury. Dlatego ważne jest ich odpowiednie przygotowanie do suszenia. Zwłaszcza jeśli przystępujesz do suszenia włosów właśnie umytych. Koniecznie zadbaj by dobrze odcisnąć wodę, bo kiedy będą za mokre, to z szybkiego suszenia nici. Odciśnij włosy dokładnie na ręczniku i wtedy dopiero zacznij suszyć. Gwarantuję, że efekty będą o niebo lepsze. 

Mini suszarka – maxi moc

Jeśli często podróżujesz, to przyda Ci się suszarka w wersji mini. Zwłaszcza, że wszyscy znamy możliwości suszarek hotelowych, które mają tak małą moc, że w trakcie suszenia można zasnąć. Profesjonalne suszarki kompaktowe nadal suszą szybko, choć są dużo mniejsze i lżejsze od tych w rozmiarach standardowych. Suszarka w wersji mini może być też świetna dla osób, które mają bardzo krótkie włosy i nie potrzebują wielkiego sprzętu. Też dla tych, którym przeszkadza ciężar urządzenia w standardowych rozmiarach, a nie chcą rezygnować w doskonałych efektów suszenia. 

Dyfuzor i koncentrator 

Dla osób, które stawiają na nieco bardziej zaawansowaną stylizację przyda się koncentrator. Służy on do skoncentrowania strumienia powietrza na mniejszej powierzchni. W ten sposób łatwiej wymodelujesz włosy, bo strumień nie będzie ich rozwiewał na wszystkie strony. Natomiast dyfuzor świetnie podniesie pasma u nasady oraz nada lokom lepszą definicję. Akcesoria tego rodzaju są często dodawane w komplecie do danego modelu suszarki. 

Profesjonalne suszarki fryzjerskie w hairstore.pl

https://www.hairstore.pl/valera-nano-9400-ionic-suszarka-do-wlosow-2400w-p14296.html

https://www.hairstore.pl/fox-blue-eye-suszarka-do-wlosow-z-jonizacja-2100w-p2491.html

https://www.hairstore.pl/babyliss-pro-caruso-suszarka-do-wlosow-z-jonizacja-bab6510ie-p1993.html

 

 

    Komentarz ( 1 )

  • My Strawberry Fields

    Moim zdaniem w suszarkę warto zainwestować, nie tylko szybciej będzie suszyć włosy, ale będzie również dla nich delikatniejsza!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>