Główne menu

Przedłużanie włosów – w domu czy w salonie?

Przedłużanie włosów to zabieg, na który decydujemy się coraz częściej. Jego celem jest poprawa wyglądu fryzury. W efekcie włosy stają się nie tylko dłuższe, ale także fryzura zyskuje na gęstości. Włosy wyglądają na zdrowsze, a my czujemy się atrakcyjniejsze. Jaki jednak wybrać zabieg, by być najbardziej zadowoloną z efektów? Czy przedłużanie włosów ma jakieś wady? Ile kosztuje?

Czy przedłużanie włosów to dobry pomysł?

Przedłużanie i tym sposobem zagęszczanie włosów może dawać świetne efekty, z kategorii tych spektakularnych, naprawdę odmieniających wygląd. Trzeba jednak mieć świadomość, że doczepiane włosy mogą obciążać te naturalne, co w przypadku naprawdę słabej struktury włosa może mieć znaczenie.

Po zdjęciu doczepianych włosów możemy niestety obserwować wzmożone wypadanie. Struktura, zwłaszcza cienkich i delikatnych włosów może być mocno uszkodzona.

Ile kosztuje przedłużanie włosów w domu a ile w salonie?

W zależności od wybranej metody przedłużanie włosów  domu kosztuje około 200-400 złotych, w salonie od 800 do 3000 złotych (a nawet więcej).

Clip in – przedłużanie włosów w domu, metoda na początek

Wiele kobiet przygodę z przedłużaniem włosów zaczyna od metody clip in. Nie bez przyczyny. Jest ona najprostsza i chyba najtańsza. Można ją przeprowadzić samodzielnie w domu, bez pomocy osób trzecich. Dzięki temu nie wydamy na nią sporych sum, a z takimi trzeba się liczyć u dobrego fryzjera.

Najważniejsze zalety zabiegu  clip in:

  • włosy można przedłużyć w warunkach domowych,
  • wystarczą trzy minuty,
  • można nosić doczepiane włosy codziennie lub tylko na specjalne okazje,
  • metoda do wielokrotnego zastosowania,
  • można, a nawet należy doczepiane włosy myć i stylizować,
  • można je podciąć,
  • można je farbować,
  • metoda ta pozwala sprawdzić, czy dobrze będziemy się czuć z dłuższymi włosami.

Minusy

  • doczepki zaleca się zdejmować na noc,
  • jeśli włosy są bardzo rzadkie lub krótkie miejsca doczepienia mogą być widoczne,
  • nie zaleca się rozczesywania mokrych włosów,
  • nadmierna stylizacja może mocno wysuszać włosy.

Nie zaleca się nakładania kosmetyków w okolicę klipsów.  By efekt był zadowalający, konieczne jest lekkie podtapirowanie włosów.

przedłużanie włosów

A może zagęścić i przedłużyć włosy w salonie?

Decydując się na przedłużanie włosów w salonie, możemy liczyć na bardziej naturalny efekt, który da nam większą swobodę i pozwoli uniknąć stresu wynikającego z obawy przed odsłonięciem zaczepów. Z drugiej strony trzeba się liczyć z wyższą ceną. W zależności od ilości użytych pasm włosów – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Metod przedłużania i zagęszczania włosów w salonie jest co najmniej kilka. Poniżej o tych obecnie najbardziej popularnych.

  • przedłużanie włosów metodą kanapkową (hairtalk) – polega na przyczepieniu włosów za pomocą specjalnych taśm silikonowych. Włosy można umocować przy samej skórze, są właściwie niewyczuwalne i niewidoczne. Dzięki temu, że taśmy są cienkie, można uzyskać wyjątkowo naturalny efekt. Dodatkowo taśmy stanowią mniejsze obciążenie dla naturalnych włosów. Włosy przedłużane w ten sposób można nosić od 3 do 6 tygodni. Niestety nie poleca się wiązać włosów.
  • przedłużanie włosów metodą keratynową – to bardzo popularna metoda przedłużania włosów na ciepło. Wykorzystuje się do niej keratynowe zgrzewy. Wykorzystanie keratyny to dobry pomysł, bo jest to naturalny składnik łodygi włosów. Efekt jest bardzo naturalny, a zgrzewy niemal niewidoczne. Tak wydłużone i zagęszczone włosy utrzymują się 3-4 miesiące. Niestety u niektórych osób zabieg keratynowego przedłużenia włosów wywołuje miejscowe zmiany alergiczne. Można jednak ograniczyć ryzyko ich wystąpienia, przeprowadzając test na niewielkim obszarze przed zabiegiem na całej głowie. Poza tym po zabiegu wymaga jest specjalna pielęgnacja włosów. Włosy można wiązać.
  • przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową – bardzo trwała metoda, pozwala cieszyć się efektami nawet pół roku. Włosy łączy się za pomocą lasera, uzyskuje się mocne połączenie. Z jednej strony chroni to przed przypadkowym odpadnięciem doczepianych włosów, z drugiej utrudnia późniejsze ściąganie włosów. Metoda ta daje chyba najbardziej naturalny efekt, jest niestety wyjątkowo droga

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>