Główne menu

Jak przedłużyć młodość piersi?

Twoje piersi nie wyglądają jak kiedyś?

Najnowsze badania przeprowadzone przez „Genome Biology” udowadniają, że biust starzeje się szybciej niż reszta ciała. To dlatego, że tkanki piersi są bardzo delikatne i szczególnie wrażliwe na codzienną pielęgnację. Czy zatem musimy się z pogodzić z tym, co nieuchronne, czy są sposoby, by spowolnić ten proces?

Okazuje się, że istnieją metody na wydłużenie młodości biustu.

Jak przedłużyć młodość piersi?

Chroń przed grawitacją

Tkanki i skóra na piersi nie mają łatwego życia. Za każdym razem gdy chudniesz i tyjesz, są narażone na drastyczne zmiany, porównywalne do jazdy na roller coasterze. Do tej listy należałoby dodać wszystko to, co dzieje się z biustem przed każdą miesiączką oraz w ciąży i potem w okresie karmienia piersią. Biust poddawany jest na bieżąco licznym zmianom.

Czy jest na to sposób? Na szczęście już wiele lat temu znaleziono rozwiązanie i wymyślono biustonosze. Dobrze dopasowane pozwalają uchronić piersi przed skutkami rozciągania podczas codziennych czynności, nie wspominając o bieganiu i uprawianiu sportu. Dodatkowo dbałość o utrzymywanie stałej wagi ma również znaczenie, tak jak stopniowe tycie w ciąży.

Dieta dla biustu

Ogromny wpływ na wygląd biustu ma codzienna dieta. Wygląd piersi wspomożemy, pijąc codziennie szklankę mleka sojowego lub jedząc 120 gramów serka tofu. Ponadto w ten sposób zmniejszymy ryzyko wystąpienia raka piersi.

Bardzo wskazane jest jedzenie posiłków bogatych w kwasy omega 3 (szczególnie ryb). Równie dobry wpływ na układ krwionośny ma błonnik, czyli przede wszystkim owoce i warzywa, w tym szczególnie cytrusy, które zawierają limonen – składnik chroniący przed rozwojem guzów gruczołu mlekowego. Wielokrotnie zbadano również działanie zielonej herbaty, która skutecznie ochrania przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników i chroni przed nowotworami.

Piersi będą dłużej „młode”, jeśli będziemy spożywać ciemne winogrona i pić czerwone wino (oczywiście w granicach rozsądku). Urody odbierze im alkohol w nadmiarze oraz palenie papierosów.

Randka z biustem

Raz w miesiącu poświęć kilkanaście minut na dokładne obejrzenie piersi. Sprawdź, czy mają jednorodną strukturę, czy nie posiadają niepokojących zmian, zobacz, jak zachowuje się skóra, czy nie ma na jej powierzchni wysypek. To bardzo ważne również w kontekście samokontroli. Badaj swój biust tuż po miesiączce i poznaj go, by w razie konieczności szybko zareagować.

Jednak uwaga! Niesymetryczność piersi to cecha charakterystyczna 75% kobiet. Piersi większości z nas nie są identycznej wielkości. Często znajdują się na nieco innej wysokości.

Ćwicz

Systematyczne ćwiczenia mają ogromny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Piersi osadzone na specjalnych mięśniach będą dłużej jędrne i pozostaną na swoich miejscach, jeśli wspomożemy je ćwiczeniami. Trening taki nie jest wyczerpujący, można go wykonywać niemal wszędzie, a systematycznie powtarzany pozwala zdziałać cuda.

Zadbaj o postawę

Wyprostuj się – słyszałaś to zalecenie już wiele razy?

W końcu weź sobie te słowa do serca. Jeśli będziesz prosto siedzieć, prosto chodzić, również Twój biust na tym zyska.

Trądzik na dekolcie

Jeśli na skórze dekoltu pojawią się krostki, powstrzymaj się przed ich rozdrapywaniem i wyciskaniem, bo naskórek w tym miejscu jest bardzo delikatny i łatwo mogą powstawać blizny. Zamiast tego sięgnij po delikatny żel myjący. Możesz również punktowo nanieść krem na wypryski najlepiej ten do skóry wrażliwej. W razie większego problemu, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem.

Chroń przed słońcem

Nawet jeśli uwielbiasz opalanie, pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Na skórę biustu i dekoltu powinnaś nanosić krem, który będzie chronił przed negatywnym wpływem promieniowania UV. To pozwoli na dłużej zachować piersi piękne i jędrne.

Usuń rozstępy

Bardziej skuteczne niż usuwanie rozstępów jest zapobieganie im. Stosowanie odpowiednich kremów w okresach, w których może dojść do uszkodzeń naskórka, jest jak najbardziej wskazane. Potem gdy powstaną blizny, można je usuwać na różne sposoby. Najłatwiejsze jest to w przypadku lekkoróżowych zmian, które są najbardziej podatne na usuwanie.

Masaż ciepło-zimno

To jedna z najbardziej znanych metod przekazywana sobie z pokolenia na pokolenie. Polega ona na polewaniu biustu naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Zaleca się krótkie codzienne seanse, które jednak nie są do zaakceptowania przez miłośniczki ciepłej wody.

Jeśli wolisz gorące kąpiele, to przynajmniej nie decyduj się na zanurzanie po szyję w wodzie. To niestety nie sprzyja Twojej skórze, a szczególnie delikatnej skórze na piersiach.

Codzienna pielęgnacja

W zależności od potrzeb na skórę biustu można nakładać nawilżający balsam, oliwkę, jak również specjalne preparaty stworzone z myślą o tym obszarze ciała. Dodatkowo mamy dostęp do masek ujędrniających, skoncentrowanego serum, kosmetyków w formie żelu. Wszystkie te kosmetyki poprawiają wygląd skóry, jednak nie są w stanie zagwarantować nam oszałamiających efektów. Można zwiększyć ich skuteczność, nakładając kosmetyki w połączeniu z masażem ruchem okrężnym.

Największe znaczenie na wygląd biustu ma bowiem codzienna dieta, ćwiczenia i postawa. Reszta – suplementy diety i kosmetyki -pomagają doraźnie i jedynie wspomagają inne działania. Same nie rozwiążą naszych problemów i nie wpłyną na nasz wygląd w znaczący sposób.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>