Główne menu

Przedwczesna menopauza, czyli czego się NIE spodziewamy po 30-stce

Czy można zmniejszyć nieprzyjemne objawy menopauzy?

Wiele kobiet odczuwa ulgę, przyjmując niewielką dawkę hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych, czasami zleca się zastrzyki progesteronu, czy założenie pierścienia.

Jak diagnozuje się menopauzę?

Menopauzę można zdiagnozować na podstawie objawów. Czasami wykonuje się badanie krwi, żeby sprawdzić poziom hormonów, najlepiej badanie wykonać kilkakrotnie, by sprawdzić, jak zmienia się poziom hormonów na przestrzeni czasu. O ewentualnym stosowaniu środków hormonalnych decyduje lekarz. Może również zalecić tabletki na poprawę nastroju, jak również pomóc podjąć decyzję w zakresie stosowania lubrykantów.

Objawy menopauzy zmniejsza również systematyczny wysiłek fizyczny, zadbanie o nieprzerwany, wygodny sen nocny, uzyskanie zdrowej wagi, zwiększenie ilości wapnia w diecie.

Przedwczesna menopauza a ciąża

Wiele kobiet zastanawia się, czy mogą zajść w ciążę, jeśli wkroczyły w okres około menopauzy. Jedyna prawidłowa odpowiedź brzmi – tak. Jest to możliwe, ale zazwyczaj trudniejsze. Płodność wraz z wiekiem spada i szanse na doczekanie się biologicznego dziecka są coraz mniejsze.

Dopiero po całkowitym wyciszeniu jajników i ustaniu ich pracy, zajście w ciąże staje się niemożliwe.

 

  6 komentarzy

 • xxx

  Moja koleżanka rozpoczęła menopauzę w wieku 32 lat, serio to mega dramat
  zwłaszcza dla osoby, która nie ma dzieci i nie wie czy chce je miec

 • Jula

  Przykre to strasznie, gdy tak się dzieje
  Kobiety mają przerąbane z tymi hormonami

 • Magdalena

  Ja skończyłam w czerwcu 30 lat od kilku miesięcy zauważyłam że moje miesiączki opuzniaja się o 2lub3 dni i twaja krucej 3dni a zazwyczaj krwawilam 5dni zauważyłam też spadek libido mam mniejszą ochotę na sex wolę spać co nie raz flustruje mojego męża czy myślicie że to może być stan przed menopauzy może macie jakieś sposoby aby poprawić libido.

 • Judyta

  Najpewniejszej informacji w tym temacie uzyskasz od lekarza, który zrobi Ci odpowiednie badania. No i jeśli Twoje podejrzenia faktycznie się potwierdzą to bez hormonów się nie obejdzie, na taką terminową pomoże choćby REKLAMA, ale przedwczesna menopauza jest leczona hormonalnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>