Główne menu

Inf. prasowa
Przytulny kącik do wypoczynku – jak go urządzić?

Nadszedł grudzień. Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a dni stają się naprawdę krótkie. Wiele z nas z olbrzymią chęcią zaszywa się w domach, szukając odpoczynku i ciepła. Warto zatem zadbać o stworzenie sobie optymalnych warunków do odpoczynku. Jak zbudować przyjemną przestrzeń, bez wydawania olbrzymiej ilości pieniędzy na nowe wyposażenie? Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych porad, dzięki którym każde domowe pomieszczenie nabierze naprawdę przyjemnego charakteru.

Przytulny, to znaczy jaki?

Im zimniejsze dni, tym częściej szuka się przytulnych wnętrz. Czym powinny się one wyróżniać? Podstawowa definicja słownikowa stwierdza tylko, że przytulne pomieszczenie ma być po prostu miłe i wygodne.

Zacznijmy zatem od początku. Okazuje się, że przytulność można (lub nie) uzyskać w ramach każdej aranżacji – od styli klasycznych, przez minimalistyczne, aż do glamour. Nie wpływa na nią jakość wyposażenia, ani tym bardziej jego ilość.

Przytulnością możemy nazwać to przyjemne uczucie, gdy we własnym lub cudzym domu czujemy się tak, że nie chcemy z niego wychodzić, relaksujemy się i uspokajamy umysł. Z tego względu, najczęściej wiąże się ją z pomieszczeniami dedykowanymi odpoczynkowi, czyli z salonem lub sypialnią.

Co zatem pomaga nam stworzyć aranżacje, w których z chęcią się relaksujemy?

Jak uzyskać efekt przytulności w naszych wnętrzach?

Choć sama definicja przytulności nie jest zbytnio precyzyjna, najłatwiej opisać ją na przykładach elementów wyposażenia, które wprost wpływają na charakter wnętrza.

Buduj wnętrze światłem

Szczególnie istotne jest zawsze oświetlenie. Jeśli zależy nam na stworzeniu kącika do relaksu, powinniśmy skupić się na zapewnieniu światła ciepłobiałego, które pomaga wyciszyć się i przyjemnie zrelaksować. Warto stawiać na lampy dające światło mocno rozproszone, na przykład z pełnymi kloszami z mlecznego szkła lub tekstylnymi abażurami.

Zaplanujmy system oświetleniowy składający się z kilku elementów, dzięki czemu, bez trudu dopasujemy przestrzeń do aktualnych potrzeb, bez względu na to, czy będziemy wypoczywać na kanapie z książką w dłoni, czy też zorganizujemy przyjęcie w gronie bliskich i dalszych znajomych.

Zagraj w kolory

Z przytulnością zazwyczaj kojarzą się nam ciepłe, jasne barwy. Niekoniecznie jednak musimy aranżować całe wnętrze w neutralnych beżach. Sięgajmy po szczególnie modne w tym sezonie kolory ziemi – czerwienie, pomarańcze i żółcienie. Równie ciekawym wariantem mogą być rozmaite wersje zieleni.

Można postawić na jeden mocniejszy akcent ciemnej barwy (na przykład poduszki na kanapie lub inne tekstylia), który uzupełnimy bardziej stonowanymi kolorami. Starajmy się trzymać jednej, konkretnej tonacji, aby uniknąć efektu przesady i dysharmonii.

Wygodne meble – baza dla komfortu

Nie można też zapominać o właściwie dobranych meblach. W salonie lub mocno przeszklonym ogrodzie zimowym, powinny się znaleźć wygodne fotele i kanapy. Oprócz standardowych, tapicerowanych rozwiązań, w obecnym sezonie coraz chętniej stawiamy na wyposażenie teoretycznie dedykowane do ogrodów.

Hurtownia mebli ogrodowych Bazkar.pl oferuje szereg rozwiązań z rattanu i technorattanu, które bez przeszkód mogą pojawić się w eleganckim i przytulnym salonie. Dają maksymalny komfort użytkowania oraz stanowią stylową dekorację dla każdego wnętrza w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub klasycznym.

Natura w sercu domu

Przytulne wnętrza to również przestrzenie, w których pojawia się sporo zieleni. Aktualne trendy stawiają na rośliny doniczkowe oraz niezmiernie dekoracyjne i pożyteczne mchy. Szczególnie często stosuje się chrobotka reniferowego, używanego do dekorowania elementów wyposażenia lub budowania całych ścian.

Zieleń uspokaja, przynosi ukojenie dla zmęczonego ciała i umysłu. A dodatkowo pomaga przetrwać nieprzyjemny i szary okres jesienno-zimowy w oczekiwaniu na powrót wiosny.

Przytulny – znaczy prywatny i przyjazny

Przytulne wnętrza dają nam przestrzeń do odpoczynku i przyjemnego spędzania czasu. Z chęcią zaszywamy się w nich, gdy na zewnątrz panują mrozy i zimowe mroki.

Zaaranżujmy kącik do relaksu z pomocą odpowiedniego światła i kolorów. Wstawmy do niego wygodne meble oraz przynajmniej kilka roślin – wnętrze stanie się wówczas idealną przestrzenią do życia, z której nie będziemy chcieli wychodzić aż do powrotu pierwszych, ciepłych promieni wiosennego słońca.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>