Główne menu

Art. sponsorowany
Psychologia – czy to kierunek przyszłości

Jeśli stoisz przed wyborem kierunku studiów, zastanawiasz się pewnie, który z nich zapewni Ci dobrą pracę. Jak się okazuje, nie musisz mieć ścisłego umysłu, żeby po studiach zarabiać dobre pieniądze. Sprawdź, co można robić po studiach psychologicznych.

Zastanawiasz się, jak zostać teraupetą, chciałabyś pracować jako psycholog dziecięcy, a może pasjonuje Cię psychologia biznesu? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś „tak”, to znak, że powinnaś zainteresować się kierunkiem psychologia. Sprawdź, gdzie możesz pracować po takich studiach.

Gdzie możesz pracować po kierunku psychologia?

Podczas 5-letnich studiów magisterskich nie tylko zdobędziesz ogólną wiedzą z zakresu psychologii, ale również wybierzesz jedną ze specjalizacji lub zdecydujesz się na studia podyplomowe. Od tego wyboru będzie zależeć, gdzie udasz się na praktyki lub staż, a co za tym idzie gdzie będziesz miała szansę zdobyć zatrudnienie.

Przedszkola, szkoły, domy dziecka

Lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą? W szkołach i przedszkolach, w których liczba uczniów przekracza 50, zatrudnienie psychologa jest obowiązkowe. Oznacza to, że jeśli wybierzesz tę ścieżkę zawodową nie będziesz narzekać na brak zatrudnienia.

Praca w dziale HR

Wiedza z zakresu psychologii bardzo przydaje się podczas rekrutacji nowych pracowników czy organizacji szkoleń. Jeśli praca w dziale zasobów ludzkich dużej korporacji to Twoje marzenie, postaw na specjalizację psychologia biznesu.

Szpitale i placówki medyczne

Jeśli zdecydujesz się zdobyć wykształcenie psychologa klinicznego, możesz znaleźć zatrudnienie w szpitalach lub innych ośrodkach zdrowia.

Sądy, więzienia, ośrodki uzależnień

Praca z przestępcami czy osobami uzależnionymi wymaga dużej odporności psychicznej, lecz jest wręcz nie do przecenienia, jeśli chodzi o dobro jednostek i całego społeczeństwa.

Agencje marketingowe i reklamowe

Psychologia reklamy to niezwykle fascynująca dziedzina. Absolwent takiego kierunku studiów będzie uczestniczył w tworzeniu skutecznych kampanii reklamowych.

A może własny gabinet?

Specjalizacja kliniczna otwiera drzwi również do prowadzenia własnego gabinetu. Pamiętaj jednak, że taki krok wiąże się z inwestycją środków finansowych na wynajem odpowiedniego lokum czy na reklamę swoich usług.

Psychologia na WSB-NLU – dlaczego warto?

Jeśli myślisz o studiowaniu psychologii, ale z różnych względów nie możesz podjąć nauki w trybie stacjonarnym, rozważ interaktywne studiowanie na WSB-NLU.

 

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University umożliwia uzyskanie tytułu naukowego bez wychodzenia z domu dzięki systemowi CloudA™. Pozwala on na naukę zdalną oraz nawiązywanie kontaktu z wykładowcą i innymi studentami w czasie rzeczywistym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą pogodzić naukę z pracą czy wychowywaniem dziecka.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>