Główne menu

Recepta na udany wieczór panieński?

Kobietapo30.pl: Dzisiaj wieczór panieński i kawalerski to obowiązek?

Ania PinkDrink.pl: Oczywiście nie jest to obowiązek. Decyzja o urządzaniu wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego to sprawa indywidualna. Nie można jednak zaprzeczyć, że moda na tego rodzaju imprezy zawitała do nas na dobre. Większość par raczej się na nie decyduje. Poza tym, nie ma jakiegoś sztywno określonego sposobu na spędzenie wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego. Utarło się, że powinna być to impreza w klubie, ale wcale tak nie jest.

wieczór panieński

Wieczór można spędzić na bardzo wiele różnych sposobów, uwzględniając oczywiście upodobania Panny Młodej i Pana Młodego. Niektórzy decydują się nawet na wyjazdy na cały weekend. Pomysły są bardzo różne, od wyjazdu nad morze, poprzez wypad na kręgle po w miarę spokojną imprezę w domu przy winie czy dzień w spa. Każdy może znaleźć pomysł dla siebie.

 

Kto zazwyczaj zajmuje się organizacją spotkania?

Ania z PinkDrink.pl: Według zwyczaju, organizacją spotkania powinna zajmować się świadkowa. Najczęściej jest to siostra czy najlepsza przyjaciółka Panny Młodej. Nie jest to jednak bardzo sztywna zasada. Zdarza się, że wieczór panieński organizowany jest przez kogoś innego niż świadkowa lub przez 2 czy 3 osoby. Bywa i tak, że Panna Młoda sama jest organizatorką swojego wieczoru panieńskiego. To ona wybiera miejsce i sposób spędzania czasu. Przyjaciółki zajmują się natomiast częścią prezentową i ewentualnymi grami i zabawami.

Równie chętnie jak Panny Młode bawią się przyszli Mężowie?

Ania z PinkDrink.pl: Mężczyźni spędzają czas na wieczorach kawalerskich równie chętnie, co kobiety na wieczorach panieńskich. Różnica polega na tym, że przyszli mężowie mniejszą wagę przywiązują do różnego rodzaju przebrań, gadżetów i dekoracji kupowanych na tego rodzaju imprezy. Klasyczny wieczór kawalerski to wyjście z kolegami do klubu, dużo alkoholu i zabawa do rana. Część mężczyzn decyduje się oczywiście na inną formę spędzenia czasu. Chętnie wybierają się na paintball, gokarty czy do domku nad jeziorem żeby poimprezować przy grillu.

Recepta na udany wieczór?

Ania z PinkDrink.pl: Myślę, że najlepszą receptą na udany wieczór panieński jest udział w nim wszystkich kobiet bliskich sercu Panny Młodej. Dlatego, bardzo ważne jest staranne wybranie daty imprezy, z uwzględnieniem planów wszystkich zaproszonych dziewczyn. Już sama obecność całej grupy przyjaciółek będzie dla Panny Młodej dużą przyjemnością. Oczywiście, samo pojawienie się nie wystarczy. Aby wieczór był udany a jego główna bohaterka dobrze się bawiła, organizatorki muszą przemyśleć kwestię charakteru imprezy i tego, co będzie się podczas niej działo. Ciekawym pomysłem jest postawienie na jeden motyw przewodni, który będzie wyjściowym punktem wyboru dodatków, dekoracji i zabaw.

Czego nie może zabraknąć?

Ania z PinkDrink.pl: Jest kilka rzeczy, których na wieczorze panieńskim zabraknąć nie może. Przede wszystkim dziewczyny trzeba zaopatrzyć w różnego rodzaju akcesoria i dodatki, dzięki którym od razu będzie widać, jakiego typu jest to impreza. Kobiety z reguły decydują się na metalowe przypinki, opaski na włosy, rogi czy naszyjniki hawajskie. Panna Młoda koniecznie musi być wyróżniona. Idealne dla niej będą na przykład korona, rogi z welonem, specjalny kotylion, szarfa czy koszulka z napisem „Bride”. Warto zadbać też o dekoracje stołu i wnętrza. Idealnie posłużą do tego jednorazowe naczynia w żywych kolorach, słomki, serwetki, baner z wybranym napisem czy balony. Na wieczorze panieńskim nie może również zabraknąć prezentów dla przyszłej Panny Młodej. Najlepiej wybrać jakiś stylowy prezent, na przykład ładną bieliznę i dobrać do tego zabawne gadżety charakterystyczne dla wieczorów panieńskich, na przykład fartuch ze śmiesznym napisem albo wesołą grę dla par. Obowiązkowym elementem panieńskiej imprezy są też gry, w których mogą uczestniczyć wszystkie dziewczyny oraz zabawy wyłącznie dla Panny Młodej, na przykład „Test na dobrą żonę” czy pytania z serii „Jak dobrze znasz narzeczonego?”.

Czy wieczory organizowane są w różnych stylach? Jakie są najpopularniejsze?

Ania z PinkDrink.pl: Tak, dziewczyny często decydują się na zorganizowanie wieczoru panieńskiego w określonym stylu. Najczęściej wybierają dodatki ze zwierzęcym motywem, na przykład zebry lub panterki. Dominuje kolor różowy w połączeniu z czernią i bielą. Bardzo popularne są też imprezy panieńskie w stylu hawajskim. Wtedy wszystkie uczestniczki zakładają różnobarwne, kwiatowe naszyjniki. Dodatki są bardzo kolorowe i wesołe. Na zachodzie dużą popularnością cieszy się motyw nauk przedmałżeńskich i akcesoria z tak zwaną „L-ką”. Na takim wieczorze Panna Młoda występuje w roli kursantki a reszta dziewczyn szkoli ją z bycia dobrą żoną.

Jak ułatwić sobie zadanie, jeśli to nam przyjdzie organizować wieczór panieński? Gdzie szukać inspiracji?

Ania z PinkDrink.pl: Zdecydowanym ułatwieniem jest zakup różnego rodzaju akcesoriów i dodatków w jednym miejscu. Na stronie sklepu internetowego PinkDrink.pl znaleźć można dosłownie wszystko, co pozwoli na organizację idealnego wieczoru panieńskiego. Obejrzeć tam można różnego rodzaju gadżety i przebrania dla dziewczyn, gry i akcesoria do zabaw, dekoracje i duży wybór prezentów dla przyszłej Panny Młodej. Niezaprzeczalnym plusem jest też to, że wszystkie kupione rzeczy przyjeżdżają do domu i nie trzeba tracić czasu na ich szukanie w centrach handlowych. Polecam takie rozwiązanie każdej organizatorce wieczoru panieńskiego

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>