Główne menu

Inf. prasowa
Rodzinne i przestronne – jak urządzić dwa poziomy?

Mieszkanie dwupoziomowe to wygoda, a jednocześnie dekoracyjne wyzwanie. Z jednej strony cieszymy się dużym metrażem, z drugiej posiadanie dwóch poziomów nie zawsze jest praktyczne. W jaki sposób rozplanować przestrzeń, by była funkcjonalna, estetyczna i nieprzeładowana? Oto kilka porad dla osób poszukujących mieszkania dwupoziomowego.

Popularność mieszkań dwupoziomowych

Mieszkanie dwupoziomowe to bardzo specyficzny rodzaj metrażu. Łączy w sobie komfort i przestronność domu wolnostojącego z korzyściami życia w mieście. Ich dostępność jest zdecydowanie niższa niż w przypadku tradycyjnym mieszkań, tym bardziej cieszą się dużą popularnością i są rozchwytywane przez kupujących. Poszukując mieszkań dwupoziomowych w Warszawie, warto zapoznać się z ofertą 19. Dzielnicy. Cechuje się przede wszystkim dobrą lokalizacją i różnorodnym metrażem.

Przestrzeń – jak ją zagospodarować?

Jednym z problemów, jakie możemy napotkać przy zakupie mieszkania dwupoziomowego, jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Oczywiście większy metraż to niewątpliwie korzyść, jednak częste chodzenie, zwłaszcza między poziomami, w dłuższej perspektywie może okazać się męczące. Jak w takim razie planować dekorowanie lokum dwupoziomowego? Rozwiązaniem jest wydzielenie przestrzeni w taki sposób, by przechodzenie między piętrami ograniczyć. Na dole może znajdować się pokój dzienny, kuchnia oraz miejsce do pracy, góra z kolei może stanowić przestrzeń sypialnianą. Choć to rozwiązanie wydaje się banalne, może znacząco wpłynąć na funkcjonalność mieszkania.

Gdy zaczynają się schody…

Schody to integralny element mieszkania dwupoziomowego. Jednocześnie mogą okazać się również utrudnieniem w aranżacji. Wszystko przez ich rozmiar – mogą zająć całkiem sporo powierzchni. Ponadto, jeśli zostały wybudowane w nieodpowiednim miejscu, mogą wpływać na komfort codziennego funkcjonowania. Jak w takim razie planować budowę schodów w mieszkaniu dwupoziomowym? Najlepiej, jeśli będą one na uboczu – na skraju salonu, przy wejściu w holu itp. Sama obecność schodów może wpływać na akustykę pomieszczenia – jeśli to dla nas ważny aspekt, możemy oddzielić je np. ścianą. Zagospodarować możemy również pustą przestrzeń pod nimi. To dobre miejsce na oryginalną półkę lub schowek.

Okiełznać dużą przestrzeń

Duża przestrzeń, jaką dysponujemy w przypadku mieszkania dwupoziomowego, może zachęcać do eksperymentów. Warto jednocześnie zadbać też o to, by obydwie przestrzenie tworzyły spójne wnętrze. Unikajmy skrajnych, radykalnych zmian między piętrami, które w takiej sytuacji będą rzucać się w oczy jeszcze bardziej. Istotny jest również sam dobór schodów, które stanowią stylistyczny łącznik między jednym a drugim poziomem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>