Główne menu

Rower elektryczny – rozwiązanie na korki i sposób na dobrą kondycję?

Coraz więcej ścieżek rowerowych. I coraz więcej cyklistów. Polacy przesiadają się na rowery, bo jest szybciej i przyjemniej niż na piechotę. I taniej, a dodatkowo niekiedy również szybciej niż autem. Żeby sobie podróż rowerem jeszcze bardziej uprzyjemnić, często decydujemy się na rower elektryczny. Czy to rzeczywiście dobry wybór?

Rower elektryczny

Gdy masz górki

Rower elektryczny pozwala dojeżdżać do pracy, na zakupy i pozostać przy tym świeżą. Nie zawsze jest przecież możliwość pójścia pod prysznic. A siedzenie 8 godzin w pracy z mokrymi plecami to słaba opcja.

Dla elektryków górki i zjazdy nie są żadną przeszkodą.

Problemem nie są też przewlekłe choroby, które wykluczają większy wysiłek fizyczny. Zazwyczaj po konsultacji z lekarzem okazuje się, że na rowerze elektrycznym może jeździć niemal każdy, nawet osoby
nieco bardziej schorowane. I to wielka zaleta!

Gdy nie masz dobrej kondycji

Jazda na rowerze jest superrelaksująca. O ile odbywa się na dość prostym terenie. Gdy mamy do czynienia z wysokimi górkami i niesprzyjającymi warunkami, wiele osób się poddaje. Cóż to za przyjemność podjeżdżać pod ostre wzniesienia i sapać później jak lokomotywa? Rower elektryczny przychodzi ze wsparciem w takim momencie. Pozwala pokonywać odcinki szybciej i nie męczyć się w trudnym terenie. Sprawdzi się nie tylko w górach, ale w innych rejonach, które potrafią mocno wymęczyć cyklistę.

Rower elektryczny działa jak wspomagacz pracy nóg. Pozwala osiągnąć prędkość silnika do 25 km/h. Dzięki temu pokonywanie dłuższych tras na rowerze elektrycznym jest dużo prostsze i przyjemniejsze.

Dobry dla portfela

Ładowanie baterii do pełna to koszt 2-3 złotych. Co w zamian? Nawet 150 km trasy. Opłaca się. Biorąc pod uwagę ceny eksploatacji auta, a do tego korki i trudności komunikacyjne.

Rowerem elektrycznym można dojechać niemal wszędzie. Coraz więcej osób decyduje się na codzienną
podróż nim do pracy.

Czy rower elektryczny jest zdrowy?

Czy warto jeździć na rowerze elektrycznym z powodów zdrowotnych? Oczywiście, że tak. Pod tym względem rower elektryczny ma dokładnie te same zalety, co tradycyjny rower. Jedyna różnica to pewne ułatwienie w postaci wspomagania pracy mięśni. Silnik roweru uruchamia się, gdy zaczynamy pedałować i dostosowuje swoją moc do naszych zachowań – im szybciej pedałujemy, tym silnik oddaje z siebie więcej mocy, przy zwolnieniu dzieje się na odwrót. Nie pojedziemy na rowerze elektrycznym bez pedałowania. Gdy rozładuje się bateria, możemy poruszać się na rowerze dalej, jedynie korzystając z siły mięśni.

Czy warto kupić rower elektryczny?

Jeśli szukasz taniego i wygodnego sposobu dojazdu do pracy, to warto pomyśleć o rowerze elektrycznym.

Pozwoli Ci on szybciej i oszczędniej dla mięśni dotrzeć do miejsca docelowego. Jest to wygodna i zdrowa forma aktywności fizycznej. Coraz bardziej doceniana i wykorzystywana przez osoby w każdym wieku. Dzięki dostępności ścieżek rowerowych poruszanie się na rowerze zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>