Główne menu

Inf. prasowa
Jakie są przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych?

Słysząc o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej najczęściej mamy na myśli operacje plastyczne mające na celu poprawienie wyglądu naszej sylwetki czy twarzy.

Medycyna estetyczna – niezastąpiona w modelowaniu sylwetki

Jednak medycyna estetyczna to coś więcej. Większość zabiegów pozwala nie tylko na poprawę urody, ale także wspomaga walkę z różnymi dolegliwościami i chorobami. Przykładem mogą tutaj być zabiegi umożliwiające leczenie żylaków.

Dlaczego tworzą się żylaki na nogach?

Powstawanie żylaków uwarunkowane jest wieloma czynnikami. Jednak wskazuje się na to, że największy wpływ na ich tworzenie się ma genetyka – jeżeli w rodzinie ktoś chorował na żylaki lub miał problemy z żyłami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i my będziemy je mieli. Kolejne czynniki zwiększające ryzyko tworzenia się żylaków to: wiek, płeć, przyjmowanie niektórych leków, inne schorzenia, a także niewłaściwy tryb życia. Właśnie z uwagi na to, że coraz więcej młodych osób pracujących na siedząco lub stojąco uskarża się na żylaki, zaczyna się je nazywać chorobą cywilizacyjną.

Warto przy tym pamiętać, że o wiele częściej na żylaki cierpią kobiety i osoby starsze. Szacuje się, że większość chorych to osoby po 60 roku życia. Jednak warto tutaj zauważyć, że wiele osób, u których pojawiają się pierwsze objawy nie wiążą ich z żylakami, gdyż mało kto uważa, że puchnięcie czy drętwienie bóg może być początkowym objawem tej choroby.

W jaki sposób leczy się żylaki?

W początkowej fazie leczenia z reguły lekarze zalecają przyjmowanie tabletek lub stosowanie maści, jakie zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające żyły. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian zaleca się leczenie chirurgiczne. Przykładem małoinwazyjnej i zarazem bardzo skutecznej metody leczenia jest laserowe zamykanie naczyń krwionośnych. Tego rodzaju zabieg można stosować przy niewielkich zmianach, tak zwanych pajączkach, jak i przy bardzo dużych i rozległych żylakach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.tourmedica.pl.

    4 komentarze

  • Zwykła Matka

    Na razie nie mam z tym problemów, bardziej się martwie o moje stawy 🙁

  • Kinia

    U mnie to problem rodzinny…mam niestety wrażenie, że sama będę się z nim borykała…:(

  • Ala

    temat mnie też dotyczy

  • Agnieszka

    Zamiast łykać heparynę, lepiej postawić na naturalną witaminę E w bardzo dużych dawkach (nawet 1600 mg). Do tego duże dawki witaminy C i siarka organiczna. Poza tym duuużo zieleniny. U mnie po kilku miesiącach takiej kuracji pajączki zrobiły się jaśniejsze a żyły które były już wyczuwalne pod skórą zdecydowanie się zmniejszyły.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>