Główne menu

Inf. prasowa
Sandały na koturnie – Podstawa letnich stylizacji

Sandały na koturnie już na dobre zawitały w szafie modnej pani. Tego lata nie jest inaczej. Ten styl obuwia szczególnie dobrze komponuje się z pewnymi częściami letniego ubioru. Jak więc najlepiej wybrać dla siebie sandały na koturnie na lato?

Sandały na koturnie w lecie

W upalne letnie dni czymś naturalnym jest pomyślenie o założeniu sandałów. Sandały damskie na koturnie są zaś chyba najmodniejszym rodzajem obuwia letniego dla pań. Koturn daje w efekcie pewne podwyższenie, ale zarówno kobiety o niższym wzroście nie mają obowiązku noszenia sandałów właśnie na koturnie, ani wyższe panie nie powinny w żadnym przypadku odrzucać koturnów w sandałach. Jednym słowem: w lecie nosimy sandały na koturnie jako obuwie uniwersalne, bardzo wygodne i niezwykle modne, bez względu na nasz wzrost. Nie są to oczywiście buty sportowe. Nie możemy w nich uprawiać joggingu. Lecz nie o to chodzi w sandałach z koturnem: sprawa polega na zamanifestowaniu swojego stylu i klasy. W tym sandały z koturnem nie mają dla siebie w letnim sezonie konkurentów.

Jakie sandały na koturnie?

Tak naprawdę sandały na koturnie nie stanowią same w sobie jednorodnej grupy obuwia dla pań. Wszystko zahacza właśnie o ten koturn – jak wysoki ma być? Ponieważ możemy nosić sandały z koturnem o wysokości nawet przekraczającej 20 centymetrów, możemy też zdecydować się na lekkie podwyższenie, ledwo zaznaczone pod naszą piętą. Widzimy więc z jakiej skali różnicami się spotykamy.

W zależności od wysokości koturnu w letnich sandałach inne będzie też wiązanie. Powstaje również pewien problem techniczny: gdy po raz pierwszy zakładamy bardzo wysoki koturn – musimy po prostu nauczyć się chodzić od nowa. Niższe koturny nie powodują tego typu kwestii.

Ponadto niejednorodna jest stylistyka sandałów koturnowych. Nawet jeśli z założenia mają wyrażać styl wysoki i świadczyć o ich właścicielce jako o pani przez wielkie “P” – to sandałów na koturnie jest tyle, ile Pań. Otóż oprócz klasycznej elegancji możemy w tej dziedzinie zaobserwować modele stawiające przede wszystkim na komfort, luz i brak zaangażowania.

Gdzie pokazujemy się w takim obuwiu? Być może nie w ośrodkach rekreacji, być może nie na plaży lub nawet w biurze, ale jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę w wielkomiejskim centrum lub podczas spacery w parku, jeśli chcemy zostać zauważone i docenione na bankiecie lub podczas niedzielnych wypadów do miasta – wtedy nie ma nic lepszego niż sandały na koturnie.

W sandałach na koturnie śmiało przed siebie!

Jakie stylizacje dobrać do sandałów na koturnie? W lecie wprost doskonałym uzupełnieniem będzie sukienka lub suknia. Mamy przy tym na myśli zarówno lekkie i zwiewne sukienki w jasnym kolorze, np. z lekkiej bawełny, często we wzory (np. florystyczne), ale także suknie wieczorowe, w których elegancja jest tym, co wybija się na pierwszy plan. Koturn w sandałach jakby naturalnie “aż prosi się” o nogi przynajmniej odkryte do środkowej części łydek. Ale niektóre panie nie widzą problemu w zakładaniu jeansów lub spodni materiałowych do sandałów na koturnie, czego z pewnością nie należy ganić. Ale dresy oczywiście odpadają. To nie ten styl. Sandały na koturnie – w tych butach poruszamy się wolno, lekko, dostojnie i ze spokojem.

Wydaje się, że lato w mieście 2022 znów będzie zdominowane przez sandały na koturnie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>