Główne menu

Inf. prasowa
Sekret pielęgnacji tkwi w naturze! Dlaczego naturalne kosmetyki są najlepsze dla cery?

W ostatnich latach prawdziwe triumfy święci naturalna pielęgnacja. Coraz więcej producentów kosmetyków stawia na naturalne składniki, ograniczając użycie konserwantów, silikonów i innych sztucznych dodatków, które negatywnie wpływają na stan naszej skóry, powodują jej zanieczyszczenie oraz wysuszanie. Naturalne kosmetyki do twarzy to doskonały wybór dla kobiet, które pragną mieć zdrową, promienną cerę przy użyciu tego, co najlepsze w naturze.

Naturalne kosmetyki do twarzy a produkty drogeryjne

Twarz jest naszym znakiem rozpoznawczym. Jasna i promienna cera potrafi skutecznie odjąć lat, dodaje nam uroku oraz sprawia, że czujemy się bardziej zadbane i piękniejsze. Skóra twarzy jest jednak szczególnie narażona na starzenie się. Już w okolicach 25. roku życia zaczynają na niej pojawiać się pierwsze zmarszczki, co negatywnie odbija się zarówno na wyglądzie cery, jak i naszym samopoczuciu. Aby jak najdłużej cieszyła nas swoim pięknym i młodym wyglądem, skóra twarzy wymaga specjalnego i przemyślanego traktowania.

Do pielęgnacji delikatnej i wymagającej skóry twarzy idealnie nadają się naturalne kosmetyki. Tym, co odróżnia je od drogeryjnych produktów pielęgnacyjnych, jest przede wszystkim skład. Naturalne kosmetyki do twarzy z reguły pozbawione są sztucznych oraz szkodliwych dla naszej cery dodatków. Należą do nich przede wszystkim konserwanty, wysuszający alkohol oraz silikony.

Konserwanty to składniki, które mają za zadanie przedłużać trwałość produktów. Zadaniem silikonów jest z kolei nadanie efektu piękniejszej skóry, który jest jednak krótkotrwały i znika po zmyciu kosmetyku. Na dłuższą metę stosowanie kosmetyków do twarzy z tymi substancjami może negatywnie odbić się na stanie naszej skóry, spowodować jej przesuszenie, a także nasilać objawy trądziku. Silikony i konserwanty mają właściwości komedogenne, czyli zapychające. W efekcie, pomimo starannej pielęgnacji, nasza skóra staje się coraz bardziej szara i zaniedbana.

Naturalne kosmetyki do twarzy – składy, który pokocha Twoja skóra!

Rozwiązaniem problemów z cerą może być zamiana dotychczas używanych kosmetyków pielęgnacyjnych na produkty z bardziej naturalnymi, pozbawionymi sztucznych dodatków składami.  Naturalne kosmetyki do twarzy to wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się krótkimi, treściwymi składami z dominującymi naturalnymi składnikami odżywczymi oraz substancjami aktywnymi. Ich zadaniem jest dogłębna regeneracja skóry, dostarczenie jej wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz delikatna i skuteczna pielęgnacja, która daje widoczne oraz trwałe efekty w postaci zdrowszej, piękniejszej i pełnej blasku cery.

Jest jednak jedno „ale”. Kosmetyki do twarzy stworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników i pozbawione substancji konserwujących mają zazwyczaj krótszy termin przydatności do użycia. Doskonale widać to na przykładzie polskiej marki Fridge produkującej w pełni naturalne kosmetyki do twarzy i ciała z występujących w naturze cennych składników. Pozbawione konserwantów, alkoholu i silikonów kosmetyki do twarzy Fridge by yDe posiadają średnio 2,5-miesięczny okres przydatności do użytku i muszą być przechowywane w lodówce. Tę drobną niedogodność w pełni rekompensują jednak znakomite i trwałe efekty, jakie są możliwe do osiągnięcia z pomocą tych unikatowych produktów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>