Główne menu

Seks czyni Cię piękniejszą….i…Dla tych powodów warto TO robić

Nie, seksu nie warto uprawiać tylko dla orgazmu. Istnieje długa lista korzyści, o których trzeba pamiętać, szczególnie, gdy żar w sypialni trochę przygasa. Warto walczyć o namiętność w łóżku i starać się o to, by układało się Wam jak najlepiej.

Tak zwane inne powody, dla których warto uprawiać seks są złożone, a czasami bardzo zaskakujące.

Jesteś bogatsza

Amerykańscy naukowcy, a właściwie National Bureau of Economic Research, ustalili, że pary, które uprawiają systematycznie seks są szczęśliwsze, a to ma bezpośredni wpływ…na zawartość ich portfeli.

Okazuje się, że mają o 100 000 dolarów przychodu na rok więcej od innych par. Oczywiście są to dane statystyczne.

Cenniejsze  jest co innego. Szczęście sprawia, że jesteś zadowolona z tego, co masz i nie uzależniasz od swoich zakupów poczucia spełnienia. Tym samym pieniądze tracą na znaczeniu.

Nie musisz kupować nowego samochodu, ekskluzywnej torebki, by czuć się dobrze. Ten stan osiągasz zupełnie inaczej.

Jesteś szczęśliwsza

Uprawiając seks, inwestujesz w szczęście.

Naukowcy z Uniwersytecie Stanu Nowy Jork odkryli, że kobiety kochające się z partnerami bez prezerwatywy były zdecydowanie mniej narażone na depresję niż ich koleżanki używające w sypialni kondomów. Skład nasienia nie pozostawia złudzeń dotyczących jego wpływu na zdrowie – cynk, wapń i białko…Nie pytajcie mnie, czy te badania były sponsorowane przez firmy farmaceutyczne produkujące tabletki hormonalne. 🙂

Poza tym przeżywanie orgazmów i spełnienia w czasie seksu sprawia, że czujemy się szczęśliwsze i zdrowsze. I to jest kluczowe.

Jesteś zdrowsza i rzadziej chorujesz

Seks raz lub dwa razy w tygodniu sprawia, że Twój organizm wydziela więcej immunoglobuliny A (IgA), które pozwalają na szybsze poradzenie sobie z ewentualnymi zagrożeniami – wirusami grypy, przeziębieniem czy inną infekcją.

Naukowcy z Wilkes University odkryli, że osoby współżyjące co najmniej raz w tygodniu miały o 30% więcej IgA w stosunku do tych, którzy nie uprawiali seksu.

Lepiej śpisz

Po seksie wydziela się oksytocyna oraz endorfiny, które sprawiają, że czujesz się uspokojona, zrelaksowana i wyciszona. Zasypiasz szybciej i śpisz lepiej.

Będziesz wyglądać młodziej

Swego czasu w Edynburgu przeprowadzono badanie, które pozwoliło zauważyć naukowcom prostą zależność – kobiety uprawiające seks około 4 razy w tygodniu wyglądały na 12 lat młodsze niż były w rzeczywistości. Zdumiewające, prawda?

Seks zwiększa ilość estrogenu, odpowiadającego za gładką skórę i lśniące włosy.  Poza tym większa aktywność seksualna czyni Cię atrakcyjna dla innych. Twoje ciało wydziela większą ilość feromonów, które działają na mężczyzn jak magnez…

Będziesz szczuplejsza

Podczas 30 minut seksu możesz spalić około 85 kalorii, a bardziej dynamiczny nawet 200 kalorii.

Poza tym podczas seksu Twoje mięśnie stają się elastyczniejsze, rozciągają się i wzmacniają, co ma bezpośredni wpływ na Twój wygląd.

Wydłużysz życie

Uprawiając seks, wydłużasz sobie życie. Badania przeprowadzone w Australii potwierdziły, że trzykrotne w ciągu tygodnia zbliżenie zmniejszało o 50% ryzyko zachorowania na popularne choroby cywilizacyjne.  Przede wszystkim zmniejsza stres, będący wrogiem numer jeden oraz obniża  zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>