Główne menu

Seks w czasach pandemii? Tak, ale … w masce

Żyjemy w dziwnych czasach. Można chodzić bez majtek, ale już nie bez maski. Osłona twarzy jest konieczna. Nie należy jej zdejmować, nawet na pierwszej czy kolejnej randce. Pozostałe elementy garderoby – według uznania. Randki, uwzględniając te zalecenia, należałoby uznać za nietypowe, żeby nie określić tego inaczej. Bo kochać się można, ale już całować…nie bardzo, żeby się nie zarazić. Tak mówią eksperci.  A gdy rozbierać się to ze wszystkiego, ale…nie zdejmować maseczki.

Uwaga na seks. Tylko w maseczce!

Seks to samo zdrowie. Przyjemność to wiadomo, ale też lepsze funkcjonowanie ciała, poprawa działania układu immunologicznego, a nawet piękniejszy wygląd.

Nic tylko uprawiać seks i to najlepiej systematycznie.

Problem w tym, że eksperci studzą emocje. Co prawda koronawirus ma się nie przenosić drogą płciową, ale już w trakcie pocałunków wszystko jest możliwe. Dlatego ekspertka z Kanady zaleca używanie masek w trakcie seksu, żeby czuć się bezpiecznie.

Tylko kto się do jej apeli zastosuje?

Bezpieczny seks znaczy więcej

Kiedyś, gdy mówiliśmy o bezpiecznym seksie, mieliśmy na myśli zazwyczaj ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zwracaliśmy uwagę na choroby weneryczne. Dzisiaj, według ekspertów, powinniśmy myśleć też…o koronawirusie.

Jeśli nasz partner jest szczególnie narażony na zachorowanie, na przykład z racji wykonywanego zawodu, warto, jak apeluje badaczka, rozważyć noszenia maski w sypialni. Zasłona na nos i usta jest konieczna w przypadku osób niemających stałych partnerów.

Inna rada? Ograniczyć spożywanie alkoholu i innych używek, które sprawiłyby, że podejmiemy ryzykowne decyzja i przykładowo zaczniemy się całować. Lepiej tego nie robić w okresie ogłoszonej pandemii.

Aktualne wyniki badań donoszą, że istnieje nikłe ryzyko zarażenia się koronawirusem przez wydzielinę z pochwy lub spermę, ale już ślina jest nośnikiem wirusa. Dlatego jeśli nie wyobrażasz sobie seksu bez pocałunków i wzdrygasz się na myśl o seksie w masce, to…masz problem. 🙂 Według badaczy, lepiej żebyś poczekała z ryzykowną aktywnością seksualną do końca pandemii. Póki zagrożenie trwa, póty maski włóż, w sypialni też.

Pisałam z ironicznym uśmiechem. I bez maski.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>